Ed McBain: Provokatér

Bert Kling, detektiv 87. revíru, vyšetřuje běžné přepadení krásné mladé ženy a Meyer Meyer řeší telefonické vydírání jednoho z místních obchodníků. Nejzávažnější případ této polomrtvé sezóny má na bedrech Steve Carella: mrtvolu bez svršků a bez peněz, zato s výmluvným jménem John Smith v nedalekém podřadném hotelu. Tak to dopadá, když levá ruka neví, co dělá pravá. Situaci bleskurychle ovládne Hluchý, obávaný a stále unikající protivník, který si pro své rejdy oblíbil právě 87. revír, neboť v jeho kriminalistech vidí rovnocenné protihráče...

BB art, 224 str., váz., 189 Kč

Terry Pratchett: Zaslaná pošta

Další kniha Zeměplošského cyklu. Tak jako novela Pravda vypráví o části Ankh-Morporku - tentokrát o jejím poštovním systému. Objevují se zde postavy, které vystupovaly i v Pravdě nebo v předchozích knihách Terryho Pratechetta, ale i úplně nové.

Vlahoš von Rosret je podvodník a padělatel a muž, který stojí před životní volbou - buď se může dát pověsit, nebo postavit na nohy zhroucený ankh-morporkský poštovní systém. Těžké rozhodování. K ruce má mladšího pošťáka Grešli (cca 70 let) a mladíka Slavoje, jehož jedinou vášní je jeho sbírka špendlíků. Proti němu stojí mocní nepřátelé - Velká semaforová linka, která se snaží zlikvidovat i tuto zanedbatelnou konkurenci. 

Talpress, brož., 528 str., 269 Kč

Dick Francis: Rozcestí

Další román oblíbeného dtektivního spisovatele nás opě zavede na dostihové závodiště.Lee Morris, architekt zabývající se modernizací starých sídel a otec šesti synů, se ocitne uprostřed rodinného sporu o dědictví - dostihové závodiště Stratton Park. Někteří z dědiců je chtějí zachovat, jiní naopak prodat. Přitom se naplno projeví rodová pýcha a arogance, vzájemná nevraživost i soudržnost, vyděračství i násilnické sklony a Lee se musí rozhodnout, jestli se zúčastní všeobecné bitvy. Na takovém rozcestí však zpravidla nebývá svobodná volba, každý se rozhoduje především podle toho, jaký je. O tom Lee nepochybuje, a takmimoděk ohrozí nejen život svůj, ale i životy svých synů...

Olympia, 264 str., 159 Kč

Jean-Pierre Dufreigne: Ludvík XIV. Východ Slunce

Hlavním hrdinou románu, jehož autorem je žurnalista a nositel ceny Interallié za historický román Jean-Pierre Dufreigne, je největší z francouzských králů Ludvík XIV. Král, který z Francie udělal zemi, jež dodnes fascinuje a přitahuje zvláštním kouzlem. Kouzlem nádhery, vybraného vkusu a umění, skvostných zámků a parků s vodotrysky, umění žít a milovat.

Přestože tento životopisný román není odborným historickým pojednáním, obratně využívá četná svědectví, paměti a dopisy autentických osobností, a před našima očima tak vyvstává barvitý obraz královského dvora 17. století, kde se potkává d´Artagnan s Molirem, Richelieu s Mazarinem. 

 Mladá Fronta, 152 str., váz., 269 Kč          

Peter Clement: Inkvizitor

Zaměstnanci i pacienti nemocnice svatého Pavla se ocitli v přímém ohrožení života. Epidemie SARS, která zachvátila celé město, omezuje chod kliniky a dotýká se i soukromého života lékařů a sester. Nákaza může propuknout u každého... V nastalé atmosféře strachu se doktor Earl Garnet dozvídá, že personál onkologického oddělení trestuhodně zanedbává své povinnosti. Lidé na hranici mezi životem a smrtí jsou ponecháváni napospas nesnesitelnému utrpení, přestože moderní medicína dokáže bolest účinně tlumit.

Domino, váz., 270 str., 199 Kč