Ray

Film Ray je výjimečným a inspirujícím příběhem o vítězství nad nepřízní osudu. Slepý zpěvák a pianista  Ray Charles překonal na své cestě z chudoby k celosvětové slávě neuvěřitelné překážky a na celá desetiletí změnil tvář hudby.

Americká filmová akademie ocenila film dvěma Oscary včetně ceny pro nejlepšího herce v hlavní roli za neuvěřitelný výkon Jamieho Foxxe.  Na další čtyři Oscary byl nominován, navržen byl i v kategorii nejlepší film.

Film vychází na bonusovém 2 DVD, ke kterému je možné dostat minisoundtrack na CD. V bonusech mimo jiné najdete i komentář režiséra Taylora Hackforda a rozšířenou verzi filmu.

Ve stejném termínu vychází i i DVD Génius: Pocta Ray Charlesovi, který obsahuje záznam koncertu a  speciální vydání  dokumentu, který přibližuje Rayův nelehký vzestup mezi hvězdy a přínos několika generacím hudebníků.

Ray, USA 2004, režie: Taylor Hackford, hrají: Jamie Foxx, Kerry Washington, Regina Kingová...

Život a smrt Petera Sellerse

Život a smrt Petera Sellerse nabízí důvěrný pohled na jednoho z nejplodnějších světových komiků, který se díky mimořádnému nadání pro imitaci a improvizaci stal mezinárodní hvězdou. Stačí vzpomenout a sérii Růžového Pantera nebo na Večírek, ale také na vážný snímek Dr. Divnoláska ..

Píše se rok 1957. Posluchače BBC uchvátí zábavné skeče Šašků, skupiny komediálních anarchistů se sklonem k absurdnímu humoru. Jedním je Peter Sellers. Mladý herec získá roli po boku italské krásky Sophie Loren, do níž se beznadějně za miluje. Herečka ho sice odmítne, ale na jeho nenaplněné lásce ani na rozpadu manželství s Anne to nemůže nic změnit. Sellers brzy začíná bojovat s osamělostí a depresemi, z nichž ho vytáhne až přítel Maurice Woodruff, který mu vytrvale shání práci.

Film Život a smrt Petera Sellerse získal 2 Zlaté glóby za Nejlepší TV film a Geoffrey Rush za Nejlepší herec v TV filmu.

The Life and Death of Peter Sellers, USA 2004, 122 min., režie: Stephen Hopkins, hrají: Lucy Punchová, John Lithgow, Geoffrey Rush, Charlize Theron, Stanley Tucci, Emily Watsonová, Stephen Fry, Miriam Margolyesová...

Tajní agenti

Francouzské filmové drama nás seznámí s prací tajných služeb. Francouzská tajná služba získala chip s důležitou informaci o pašování zbraní a diamantů. Je nutné povolat nejlepší agenty - kapitána Brisseaua  a půvabnou Lisu, aby zneškodnili řídící mozek zločinecké organizace, obchodníka Lipovského. Oba jsou vysláni do Maroka, kde mají vyhodit do povětří loď převážející jeho zboží. Mise běží jako po drátkách až do okamžiku, kdy je Lisa při zpáteční cestě zatčena. Někdo zradil. Někdo má svůj vlastní plán. Teprve teď začíná skutečná operace.

Agent secrets, Francie 2004, 95 min., režie: Frederic Schoendoerffer, hrají: Vincent Cassel, Monica Bellucciová...

Zkáza lodi Estonie

Drama je inspirováno skutečnou událostí, která zasáhla svého času celý svět - potopení trajektu v Baltském moři.V noci z 27. na 28. září 1994 se uprostřed Baltského moře potopil trajekt Estonia, 852 lidí se utopilo, zachránit se podařilo pouze 145 osob.

Německá novinářka Juilia Reuterová, která se zaměřovala na černý trh se zbraněmi v zemích východního bloku, zmeškala o pár minut odjezd trajektu do Stockholmu. Švédský právník Erik Westermark, který se s desetiletým synem vracel z výletu na  estonské pobřeží, takové štěstí neměl. Erik se sice při katastrofě zachránil, jeho syn ale beze stopy zmizel. Erik a Julia, která o tragické nehodě píše zprávu, se setkají ve stockholmské nemocnici. Oběma jde o totéž. Vypátrat důvody potopení lodi dřív, než se někomu podaří zamést všechny stopy. Estonia totiž měla převážet tajný vojenský náklad, který mohl hrát v neštěstí klíčovou roli. Ze zoufalého hledání pravdy se tak brzy rozvine boj na život a na smrt mezi

Davidem a Goliášem Baltic storm, Německo/ Velká Británie 2003, 113 min., režie: Reuben Leder, hrají: Herb Anderss, Dieter Laser, Rein Oja, Jürgen Prochnow, Thure Riefenstein, Greta Scacchiová...

Zabít je snadné

S koncem střední školy si většina maturantů River Side High School začíná uvědomovat, jak složitá je čeká budoucnost. Strach a  obavy nabývají na velikosti, když si uvědomí, že jejich zdánlivě bezstarostné a bezpečné dětství se stává minulostí. Těžká zkouška čeká i Daniela a Barryho - kamarády, kteří se den co den stávali oběťmi krutých žertů a násilí ze strany svých nebezpečných spolužáků. Poslední den na místě, které jim přinášelo jen bolest a ponížení, Daniel ztrácí nervy a v nekontrolovatelné touze po konečném zúčtování navždy změní svůj život i životy svých přátel.

Heart of America, Německo/ Kanada, 2003, 87min., režie: Uwe Boll, hrají: Maria Conchita Alonsová,  Brendan Fletcher,  Elisabeth Mossová, Patrick Muldoon, Michael Paré....