Představit by Elton John měl své aktuální album Peachtree Road a písničky z něho prošpikovávat staršími kousky. Takto to vypadalo při jeho nedávném vystoupení v Bratislavě.

Elton John dorazí do Prahy soukromým letadlem až v úterý odpoledne. Údajně s ním přiletí i jeho přítel David Furnish.Má zajištěné ubytování ve špičkovém hotelu, ale podle pořadatelů se v něm pravděpodobně vůbec neobjeví. Po příletu se odebere do Sazka Areny, absolvuje přípravy na koncert a ještě v noci Prahu opustí.

Původně se měl setkat s prezidentem Václavem Klausem, ovšem ze setkání sešlo z důvodu programového vytížení české hlavy státu. Elton John se nepotká ani se zástupci své vydavatelské gramofirmy Universal Music. "Nikde na světě se během tohoto turné se svými vydavateli nesetkává," řekla Právu Veronika Douglasová z české Universal Music.

Kapela je už v Praze, z Anglie dorazila v pondělí večer.

Hudba i charita

Osmapadesátiletý Elton John, původním jménem Reginald Kenneth Dwight, sklízí úspěchy již několik desítek let. Mezi Eltonovy nejúspěšnější hity patří Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock a Goodbye Yellow Brick Road. Spolupracoval s mnoha osobnostmi, například s Johnem Lennonem, Billie Jean Kingovou, Bryanem Adamsem či Erikem Claptonem.

Obdržel mimo jiné Oskara za hudbu k filmu Lví král a Grammy za píseň Candle In The Wind, kterou věnoval památce zesnulé princezny Diany a jež se stala nejprodávanějším singlem v historii populární hudby. Původně ji ale napsal pro Marilyn Monroe.

Elton John je znám také pro svou charitativní činnost, založil vlastní nadaci na pomoc nemocným AIDS - Elton John Aids Foundation. Bojuje za legalizaci sňatku mezi osobami stejného pohlaví a již oznámil, že se na konci roku hodlá oženit se svým přítelem Davidem Furnishem.

V Praze vystoupil poprvé v roce 1984 v Paláci kultury. Pořadatelé tehdy nelibě nesli, když si dával nohy na klavír. Rok před tím se přijel podívat na zápas Sparty a fotbalového klubu Watford, který v té době vlastnil.

Lístky ještě jsou

"Vstupenky v ceně od 899 do 1750 Kč budou k dispozici přímo na místě. Všechny jsou k sezení. Majitelé lístků k stání se nemusejí obávat, sedadla nebudou číslována a rozdělení na stání a stání u pódia bude zachováno, jen budou do sekcí instalována sedadla," řekla Právu promotérka koncertu Vendula Hybšová.