"Úspěšné látky se chytilo několik adaptátorů a nám se nejvíce zalíbilo zpracování Miroslava Hanuše. Film je spíše taková mozaika příběhů a on z toho dokázal udělat regulérní divadelní hru," uvedl dramaturg Marek Pivovar.

Kromě známých tváří ostravské činohry se v muzikálu představí řada posluchačů ostravské Janáčkovy konzervatoře. "Vnášejí do představení prvek autenticity. Podstatná část děje se odehrává v partě lidí mezi čtrnácti až sedmnácti lety. Studenti jsou právě v tomto věku, nebo těsně za ním," dodal Pivovar.

Po Dejdarovi Sedláček

Hlavní role Bejbyho, kterou ve známém filmu ztvárnil Martin Dejdar, se ujme Jiří Sedláček, jenž bude v představení se živou hudbou také zpívat, tančit a samozřejmě i hrát na kytaru.

"Zpočátku jsem přemýšlel, proč jsem tu roli dostál právě já. Nechtěl bych se srovnávat s Dejdarem, to ani nejde. Pak jsem ale přišel na to, že není důležité, jak představitel role vypadá, protože ta postava je napsaná tak, že není jasné, odkud vůbec přišla a kdo to je," řekl Sedláček.

S tím souhlasí také šéf ostravské činohry Janusz Klimsza. "Viděl jsem kladenskou verzi Šakalích let a tam jsem si uvědomil, že hlavní postava nemá být socialistický Elvis Presley, ale že jejími hlavními atributy musejí být muzikálnost a charisma," řekl Klimsza.