Podle informací kapely na jejích internetových stránkách vyrazí hudebníci na turné po téměř pěti letech a představí na něm nejen písně z chystaného alba, ale také své největší hity. Skupina se nejprve na podzim vypraví na šestitýdenní turné po Americe, od poloviny ledna do začátku dubna bude brázdit Evropu.

Do Prahy si kapela odskočí z německé části turné. Přijede z Düsseldorfu a poté nabere směr Erfurt. Vystoupí v patnáctce evropských zemí, včetně států střední a východní Evropy. Na Depeche Mode se tak mohou těšit také v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, pobaltských státech i Rusku.

Depeche Mode vznikli v roce 1980 v anglickém Basildonu. Na svém kontě mají řadu alb, v 80. letech jejich slávu založily desky Black Celebration a Music For The Masses. Svou hudbou navazovali na elektronický pop kapely Kraftwerk, posléze sami ovlivnili svým pojetím řadu skupin a hudebníků, včetně české kapely Oceán s Petrem Mukem.

Zatím poslední album Exciter vydali před čtyřmi lety a po něm následovalo turné, na kterém prodali přes 1,5 miliónu vstupenek.

Loni se v České republice představili dva členové Depeche Mode se svými sólovými projekty, Andy Fletcher na festivalu Creamfields v Roudnici nad Labem a David Gahan se svým sólovým albem na koncertě ve sportovní hale na Výstavišti.