Pearl Matthew: Dantův klub

Pochmurně fascinující detektivní román úspěšně vyvolávající atmosféru doby plynových lamp a starosvětského útlocitu se vrací na počátek pohnuté doby těsně po americké občanské válce. Napínavá próza absolventa bostonského Harvardu je jedním z objevů loňské americké literární sezóny a brzy má být převedena na filmové plátno.

Mladá fronta, váz., 500 str., 249 Kč

Christopher Hale: Himmlerova křížová výprava

Tato kniha vypráví o jedné z nejbizarnějších vědeckých výprav všech dob - nacistické expedici do Tibetu roku 1938. Jejich cílem bylo přivézt důkaz, podporující teorii o čisté árijské panské rase. Pět důstojníků SS se na příkaz třetího nejmocnějšího muže v říši, Reichsfürera Heinricha Himmlera, vydalo na dlouhou cestu do zapomenutého města Lhasy. 

Columbus, váz., 408 str., 349 Kč

Danielle Steel: Druhá šance

Populární americká autorka ženských románů Danielle Steelová nás v Druhé šanci zavádí do atraktivního prostředí novin. Fiona Monaghanová je šéfredaktorka největšího newyorského módního časopisu. Je to emancipovaná žena, která se nechce vdávat a už vůbec netouží po dětech. Žije se svým buldokem v luxusním domě, jezdí po celém světě na módní přehlídky, vlastní padesát párů bot značky Manolo Blahnik a se svým hektickým životem je naprosto spokojená. Ovšem pak jednou vejde do její kanceláře majitel reklamní agentury John Anderson a všechno se změní.

Ikar, váz., 200 str., 199 Kč

Jude Deveraux: Stále...

Třetí příběh Darci Montgomeryové (Navždycky, Navždycky a věrně), která své nadpřirozené schopnosti používá k pomoci sobě i svým bližním. Darci, která se stále ještě nevzdala pátrání po svém uneseném manželovi, dostává nový úkol, jenž ji zavede ještě hlouběji do světa nadpřirozených jevů. FBI ji požádá o pomoc při pátrání po zmizelém otci tajného agenta Jacka Rose. Sympatie pro hezkého a přitažlivého agenta ji přivedou do smrtelných nebezpečí a do dob dávno minulých.

Baronet , překlad Tatjana Jandourková, 312 str., váz., 219 Kč

Paul Stewart, Chris Riddell: Kroniky světakraje III - Zkáza létajícího města

Ve třetím dílu slavné několikadílné fantasy řady se kapitán létajících pirátů Snítko vydává s posádkou do neprobádaných míst za hranice Světakraje a pronikne až do samého srdce Prabouří. Setká se tam se svým ztraceným otcem Mračným vlkem a dozví se od něho tajemství, na němž závisí další osud Svatého Fraxu i celého Světkraje. Při zániku bouře však mladý kapitán ztratí paměť i věrné létající piráty. Naštěstí získá oddaného přítele v nepraktickém, ale nesmírně sečtělém Kapulčíkovi, se kterým se vydá po stopách zmizelých druhů.

Mladá fronta, váz., 304 str., 199 Kč