Hotel je písničkový stejně jako předchozí úspěšná alba Play18. Moby, který byl znám jako experimentátor, po příletu vysvětlil, proč nyní dává přednost písničkám. "Mojí nejoblíbenější deskou jsou Animal Rights z roku 1996, ta však na trhu i u kritiků propadla.. Uvědomil jsem si, že chci-li se nadále věnovat experimentům, musím to dělat pod pseudonymy."

To má podle něj i další výhody. "Vytvářím hodně hudby, mám doma studio a když vydám své skladby pod cizím jménem, tak nemusím věnovat čas tomu, abych se staral o jejich propagaci. To připadne na firmu."

Obtížně se však prosazovalo i známé album Play: "Deska, která se nyní považuje za úspěšnou, se zpočátku nehrála v rádiu, nepsalo se o ní, neobjevila se na MTV.  Zajímala jen tvůrce televizních show a reklam, a tak jsem jim poskytl licenci, byla to jediná možnost, jak skladby dostat mezi lidi."

I na novém albu Hotel se projevuje Mobyho angažovanost: "Vidím, že v USA i v dalších zemích světa nebezpečně sílí náboženský fundamentalismus a odpor k intelektuálům. Lidé se cítí ohroženi komplikovaností světa a tak utíkají k jednoduchosti. Právě o tom je píseň Lift Me Up."

Moby kritizuje Bushe

Loni Moby stejně jako R.E.M. nebo Bruce Springsteen dokonce ve volební kampani podporoval kandidáta demokratů Johna Kerryho: "Zdálo s mi, že Kerry by byl lepší prezident než Bush. Na Bushovi je špatný jeho nedostatek zkušeností, arogance, provázanost s ropným průmyslem i vazby na pravicové náboženské organizace. To se projevilo ve válce s Irákem, kde je islám. Rozpoutal ji z nedostatku zkušeností, obratnější politik by se jí vyhnul. Arogantně si myslel, že ji  lze ukončit za týden. Rodinné vazby na ropný průmysl vedly k tomu, že vnímal Irák jen jako druhý největší rezervoár ropy."

Bushovo vítězství v prezidentských volbách ho rozčarovalo: "Po volbách jsme byl v depresi, cítil jsem odcizení od své vlasti. Uviděl jsem tu smutnou pravdu, že všechna klišé o Američanech z vtipů, že jsou to jen tlustí provinciální arogantní pravičáci, jsou pravdivá. Doufám, že ostatní země světa někdy podniknou invazi do USA a vezmou Američanům zbraně s tím, že jim je vrátí až dospějí."

Moby stráví v Praze celý den, ovšem žádné velké akce neplánuje."Poslední týden byl vyčerpávající, hráli jsme v Bruselu, v Ženevě, Moskvě, Petrohradu a v Kyjevě, tak doufám, že se konečně vyspím. Když tak se půjdu projít na Pražský hrad, kde jsem už jednou byl. Fascinovalo mne, že tam žil císař, který si vzal patronát nad alchymisty."