Daniel Silva: Anglický zabiják

Gabriel Allon je uznávaný a vyhledávaný restaurátor děl starých mistrů, ale současně pracuje pro Mossad. A právě jeho tajné poslání ho přivádí do Curychu, kde má restaurovat obraz ze sbírky bohatého švýcarského bankéře Augusta Rolfea. Přijíždí na udanou adresu, vstupuje do galerie, kde nachází majitele v kaluži krve. Okamžitě si uvědomuje, že scéna byla naaranžována tak, aby podezření z vraždy padlo právě na něj.

Domino, 310 str., váz., 199 Kč

David Lee Stone: Choroblátské kroniky

Neodolatelná fantasy mnohým čtenářům připomene knihy u nás známého T. Pratchetta. I v jeho světě žijí trpaslíci, přihlouplí barbaři, čarodějové, skřítci i věštci. První kniha trilogie líčí velmi netradičním způsobem pověst o krysaři. Na Dieka Vustapu sestoupí v jeho rodné vesničce kouzlo a z hocha se stává magický Pištec.

Argo, překlad Jan Kantůrek, 229 Kč

Ivan Izakovič: Život a smrt - Tragédie posledního ruského cara

Tragický osud carské rodiny Romanovců v posledních patnácti měsících života, od února 1917, kdy byl car Mikuláš nucen abdikovat, až do vyvraždění jeho rodiny, služebných a nejbližších přátel v létě 1918, klade i v dnešní době řadu otazníků. Na širším politickém pozadí sledujeme snahy Prozatímní vlády řešit situaci kolem zatčeného cara a jeho rodiny kompromisem, přísně střeženou, ale přitom luxusní izolací.

Ikar, 229 Kč

Sergej Lukjaněnko: Spektrum

Napínavá a inteligentní space-opera je novým románem v současnosti nejpopulárnějšího ruského autora science fiction. Už jen pár let nás dělí od okamžiku, kdy se na Zemi objeví Klíčníci. Mimozemská rasa přinášející pohádkové technologie a především Stanice s teleportačními Fortnami, jež spojují galaxii do jediné přepravní sítě. Před lidstvem se náhle otevírá celý vesmír - stovky planet a kulturní kontakty s desítkami civilizací. Ale tak jako každý nevyžádaný dar i Fortny mohou skrývat nebezpečné tajemství...

Epocha, překlad Libor Dvořák. váz., 395 Kč

Corinne Souza: Bagdádský špion

Kniha vypráví příběh agenta Britské tajné služby MI6 - viděný očima dcery jednoho z jejich příslušníků. Corinne Souza popisuje špionáž ne jako zaměstnání, ale jako způsob života. Příběh začíná v roce 1958, kdy byl v Iráku zavražděn korunní princ - a také kdy její otec, Lawrence De Souza, oddaný a loajální špion, začal pracovat pro tajnou službu. Jeho dcera napsala knihu o jeho životě a vlivu povolání na život jeho rodiny. Příběh popisuje také historii působení britské tajné služby v Iráku a praktiky při najímání členů MI6 - a jakou úlohu oba tyto faktory sehrály při neschopnosti tajných služeb předpovědět události z 11. září 2001.

Mladá fronta, překlad Vladislav Malát, váz., 256 str., 239 Kč