Dramaturgii festivalu měli tentokrát v rukou nejen pořadatelé, ale i publikum, které mohlo pro oblíbené kapely hlasovat na internetu. "Tatabojs, pro které bude Inkubátor jediným festivalem na severní Moravě, si přáli pořadatelé i hlasující na webu. Proto vládne v obou táborech maximální spokojenost," řekl pořadatel akce Marek Slonina.

V průběhu festivalu Inkubátor se uskuteční také finále soutěže mladých kapel Berentzen Líheň a také vystoupení několika revivalových kapel. "Ohňovou show slibuje Rammstein Member´s club," dodal Slonina.

Zpěvák Kamil Střihavka už jednou na havířovském festivalu vystupoval a novinářům prostřednictvím telemostu na tiskovce řekl, že na letošní ročník se velmi těší. "V Havířově se mi líbila příjemná rodinná atmosféra. Letos přijedeme už v pátek, a tak budu mít dostatek času poslechnout si i jiné kapely," řekl Střihavka s tím, že nejvíce zvědavý je na nositele několika cen Anděl, hanspaulské Tatabojs.

Podotkl, že skupinu BSP dal s Michalem Pavlíčkem a Otou Balážem po letech dohromady mimo jiné i kvůli festivalům. Zatím však bude trio hrát pouze starý repertoár.