V příštím roce oslaví Iron Maiden třicet let existence, nicméně i právě probíhající turné je výroční. Uplynulo totiž dvacet pět let od vydání debutové desky nazvané prostě Iron Maiden, jež je považována za naprostou stylovou klasiku.

"Jsem skutečně hrdý na to, jakého úspěchu jsme dosáhli," řekl před pár lety baskytarista a zakladatel skupiny Steve Harris. "Není tolik skupin, které by do toho vletěly tak jako my. Jsme pod stálou kontrolou. Naši fanoušci jsou tvrdá parta, a když se někomu z nich přestane líbit co děláme, jde do tuhého."

České publikum si ovšem Britové oblíbili. Před rokem v Praze vyprodali T-Mobile Arenu, když propagovali svůj dosud poslední řadový počin Dance Of Death. Zahajovali právě stejnojmenné evropské turné, během kterého koncertovali v osmadvaceti zemích pro 1,5 miliónu diváků. Iron Maiden natočili třináct studiových alb, kterých se prodalo několik desítek miliónů kopií.

Jejich koncertní show jsou proslulá světelnými i vizuálními efekty, zvláště pak obrovskou figurinou maskota Eddieho, která zdobí obaly všech alb skupiny a na pódiu "dohlíží" nad kvalitou koncertního podání písniček, aby se během programu jako obživlá dala do pohybu a náramnou podívanou tak dokonala.