"Provizorium platí do konce června. Pokud se nepodaří místo obsadit, změníme kompetence uvnitř televize," řekl Dvořák. Nevyloučil přitom ani variantu, že by se šéfování programu ujal sám.

Před časem se v televizní branži spekulovalo o tom, že by se programu Novy mohl ujmout současný programový ředitel Primy Miloš Zahradník. Ten je ale nyní vázán tzv. konkurenční doložkou. To znamená, že nemůže, pokud se rozhodne odejít, nastoupit okamžitě k jiné, konkurenční televizi.

Doložkou platící do konce tohoto roku je vázána i Libuše Šmuclerová. O té se začalo povídat, že půjde do ČT na Kavčí hory nahradit Evu Vrtíškovou, která odešla z postu programové šéfky ČT rovněž velmi rychle začátkem května. Šmuclerová v SMS odpovědi na dotaz Práva popřela, že by nabídku z ČT dostala, a připomněla existenci zmíněné doložky.

Rovněž generální ředitel ČT Jiří Janeček spekulace o Šmuclerové v křesle ředitelky programu televize veřejné služby popřel. "Šmuclerové jsem práci v ČT nenabídl, ani jsme se nesetkali. Viděli jsme se snad jednou dvakrát na společenských akcích a pouze se letmo pozdravili," řekl včera Janeček Právu.

V ČT se nyní na rozhodování o programu a jeho skladbě podílejí Anna Becková, Jiří Janeček a vrchní ředitel František Lambert.