"A od té doby jsme spolu hráli víc než padesát let. Měli jsme spolu vždycky krásný vztah jak na jevišti, tak i v životě. Hrál jsem Stellince manžela i milence, jako děda Potůček ve Třech chlapech v chalupě jsem si ji bral na Staroměstském náměstí - to byla legendární svatba!"

"Ve filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku jsme strávili opojnou noc pod vlivem "huhukoktejlu", moc rád taky vzpomínám na Ženy v ofsajdu režiséra Bořivoje Zemana. No a na jevišti jsme spolu hráli nespočet rolí, větších i menších. Stelly jsem si velmi vážil."

"Byla znamenitá herečka, která se řadí ke špičce našeho ženského herectví, dané jmény jejích předchůdkyň jako Antonie Nedošínská, Marie Hübnerová, Olga Scheinpflugová, Jiřina Šejbalová... Vždycky jsem oceňoval její smysl pro humor, u žen tak vzácný, stejně jako její ženství a noblesu, obdivoval jsem její bystrost, nasazení a energii, kterou vzdor svým letům dokázala rozdávat."

"Stella Zázvorková byla pro všechny, kdo ji znali, vzácný dar. Je skoro zbytečné dodávat, jak moc mi bude scházet," zakončil své vzpomínání Lipský.