Milovníci hvězdných válek bouřlivě tleskali např. také ve chvíli, kdy ve filmu poprvé vystoupil legendární Darth Vader se svou typickou černou maskou, jež se nejednou stala objektem parodií.  

Chris Tookey z Daily Mail se už dříve vyjádřil, že film má stejné chyby jako Skrytá horoba a Klony útočí - tedy mizerné dialogy a špatné herecké výkony. Jestliže je Christensen špatný, Ewan McGregor je děsivý, píše Tookey. Lucasův dialog je podle něj banálnější než kdy před tím. Navíc film postrádá strukturu a ponechává mezery v ději.

STAR WARS na Novinkách

Další kritici však zastávají opačný názor. Podle Johna Hisocka z Daily Mirror film nabízí strhující sled akčních a romantických scén, ve kterých se rozhoduje mezi dobrem a zlem. Složitý příběh zrady, podvodů a intrik je podle něj lahůdkou pro kteréhokoli fanouška sci-fi, připouští ale, že pro děti není.

Dobrý dojem má i Todd McCarthy z Variety. Ať si člověk myslí o předcházejících dvou dílech cokoli, tento dynamický snímek napravuje většinu problémů a je nejlepším ze série od dílu Impérium vrací úder. Sithové jsou od začátku do konce zábavní a místy i fascinující a za zmínku stojí i některé herecké výkony - hlavně Ian McDiarmid jako hlava říše zla. McGregor působí vyrovnaně a Nathalie Portmanová i Christensen se od Útoku klonů uvolnili natolik, že jsou přijatelní, byť sotva inspirující.