Na nedělní zkoušce v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti se pohyboval o berlích. Michal Hudček minulý týden spadl z koně, když pózoval pro reportáž o natáčení. [celá zpráva]

Jak se projeví jeho zranění na počtu hlasů se předem odhadnout nedá zejména vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu čeští hokejisté bojují o zlato na mistrovství světa. V soutěži zůstává už jen jediná žena proti pěti mužům. Na programu jsou písně z divadla Semafor.

Již tradičně přicházíme s tipy Práva.

Michal Hudček: 27 let, Praha

Nekorunovaný vůdce nenápadných, z něhož přesto cosi vyzařuje: snad tvář připomínající slunko. Potřeboval by větší jistotu, jeho výkony jsou nevyrovnané a s intonací jako by se přetlačoval. Vybírá si dobré písničky, v domácím prostředí má kvalitní divácké zázemí, a pak je tu jeho životní příběh, dostatečně pohnutý na to, aby letos výhradně rozhodující dívenky namačkaly jeho kód a poslali jej do dalších kol. Možná až do finále.

Tip Práva: 80%

Petr Bende: 27 let, Újezd u Rosic

Velmi nenápadný soutěžící s poměrně vyrovnanými výkony. Jeho hlas se líbí Kláře Zaňkové, méně již trojici Osvaldová, Soukup, Klezla, která systematicky poukazuje na archaičnost jeho projevu. Pozitivně naladěný zůstává předseda poroty Horáček, bere Bendeho bojovnost jako sobě milou. Pro hlasující potěr může být "příliš starý". Na pódiu působí jako člověk, kterému o nic nejde. Aspoň někdo.

Tip Práva: 60%

Gabriela Al Dhábba: 20 let, Praha

Jediná dívka v soutěži, dlouhou dobu největší favoritka s poměrně vyrovnanými výkony. Porota si ji tu a tam nemůže vynachválit, ovšem po slyšitelných intonačních chybách v prvních kolech to uznala až se zpožděním. Přestože má vysoké preference, málokdo si ji troufá označit jako vítězku. Esemesky hochůlačných děvčátek ji klidně mohou vyřadit už v neděli. Může je navíc štvát její roztomilý kukuč.

Tip Práva: 80%

Michael Foret: 18 let, Prostějov

Dříč s nakřáplým hlasem, který je jako jeden z mála oceňovaný coby osobitý. Vsadil by na něho například Pavol Habera, člen slovenské poroty. Ze Slovenska mu jdou i další pozitivní zprávy. Filip Jankovič, který se již proskotačil do propadliště, si myslí, že Foretova touha vyhrát bude odměněna. On ale střídá lepší výkony s matnými a bohužel občas také tančí. Evidentně si je vědom velké podpory, dokáže být velmi oportunní.

Tip Práva: 70%

Ali Amiri: 25 let, Plzeň

Miláček starších dam, které si pohledem na něj krátí nudné nedělní večery, kdy stárnoucí manžel hraje s přáteli stejně nudný bridž a vrátí se opilý jak datel až k ránu. Jako zpěvák je spíš zajímavý než dobrý. Kultivovaně hovoří, neustále se ohání upřímností a navíc se ukázal jako skvělý diplomat, když sáhl po Nedvědově odrhovačce Podvod a uzemnil jí všechny jazykovědce v zemi, kterým dosud nebylo jasné, že v době globalizace se smí všechno.

Tip Práva: 60%

Vlastimil Horváth: 27 let, Benešov

Civilnost, sympatie, upřímnost, to jsou přednosti, pomocí kterých Horváth postavil základ své mohyly úspěchu. Vybírá si složité písničky, lavíruje v nich na hranici přesnosti, ovšem je v něm cosi pozitivního, přirozené charisma. Body získává i otevřením okna do svého partnerského života. Vydrží-li dnes někdo s někým devět let v klidu a míru, zákonitě musí dostat hlasy zástupců všech generací. Nedostane je jen od raplů.

Tip Práva: 70%