Přestože Jelena "Lena" Sergejevna Katinová (20) a Julia Olegovna Volkovová (20) už před časem oznámily, že je konec jejich lesbických show a hodlají do budoucna vystupovat seriózněji, skandály se množí a dívky na sebe poutají pozornost, ačkoli nejsou koncertně aktivní.

"Byla to hra, naivní dětská image," sdělil o pódiových lesbických provokacích dívek zdroj z doprovodného týmu. "Jsou to kamarádky, ale nikdy se neměly rády tak, že by po sobě sexuálně toužily. Rozhodly se tedy, že s tímto druhem zábavy skončí. Myslím, že to někdy i vážně zkusily, ale nic jim to neříkalo. Peněz na tom vydělaly dost."

S krásným tělem se dá vydělávat jen určitý omezený čas, to holky vědí. V rozhovoru pro časopis Molotok Julia uvedla: "Kromě nahrávání desky jsme ještě dělaly fotky pro americký Playboy. Nebudeme na nich úplně nahé, ale odhalené ano."

Lena se zamyslela: "Jsme trochu exhibicionistky. Sexualita nás provází všude, hlásíme se k ní. Když lidé pochopí a přijmou naši otevřenost, budou mít ke své sexualitě úctu. My ji teprve hledáme, ale určitě ji najdeme."

Ztráta hlasu

Po úspěchu alba 200 po vstrečnoj se již několikrát pokusily nahrát další desku. Narážely ale na své nátury i lidi, s nimiž si přestaly rozumět.

Takovým týpkem byl Ivan Šapovalov, producent a objevitel kapely v roce 2000, jenž se rozhodl pojmout projekt ve velkém. Pronajal celé patro hotelu, nastěhoval tam studiový aparát a začal točit. Písničky, o které požádal nejlepší mladé ruské autory, ale nebyly silné, pročež se dívky rozhodly spolupráci přerušit.

"Neskončily jsme tu spolupráci klidně. Padala velmi silná slova," prozradila Lena.

Julia v mezičase řešila problém s hlasem. Jelikož ji Šapovalov nutil zpívat těžké party, neboť chtěl mít na novince "umění", její hlasivky zkolabovaly a musel se na ně podívat odborný lékař. Samozřejmě ten nejlepší. Juliin otec neváhal vyhledat pomoc ve Spojených státech a specialistovi nabídl sumu, za kterou nemohl léčení dcery odmítnout ani na dálku.

Kromě lékařů se o hlasivky Volkovové začal starat i hlasový poradce Ron Anderson, takový americký Eduard Klezla. Pracoval v minulosti například s Kylie Minogue, Björk, Chrisem Cornellem ze Soundgarden, Williamem Axlem Rosem z Guns N'Roses a dalšími, nyní k němu dochází například Justin Timberlake.

Já zpívám líp!

Zdálo by se, že je vše v pořádku, ale Tatu  jsou dračice, které po porodu Julie Volkovové (23. září 2004 přivedla na svět dceru Victorii - pozn. redakce) mají problémy osobního rázu a ty přebíjejí hudební záměry. Ani noví lidé v týmu nebyli schopni zabránit hádce, při které si dívčiny vjely do vlasů kvůli vokálním partům.

Původně měla více pasáží zpívat Julia, nicméně problémy s hlasivkami jí neumožnily ponořit se do práce tak, aby podala stoprocentní výkon.

"Navrhla jsem, abychom se podělily a Julia se víc snažila při pomocných vokálech," sdělila Lena. Neměla to dělat.

Ve studiu The Village v Los Angeles se prý strhla mela, která neměla vítěze. Dívky odletěly do Ruska a budou ještě pár dnů přemýšlet o tom, jak si party rozdělí a zda vůbec práci dokončí.

Původní záměr společnosti Universal Music se nyní začíná hroutit. Chtěla vydat desku již na sklonku května, ale pokud nedojde v kapele ke smíru, mohla by ji vydat až po prázdninách, v nejhorším případě vůbec.

Takové to je, když se do sebe pustí dvě ruské holky...