Štorek ještě dodal: "Další zvláštností je, že většina zahraničních souborů je ze zemí, které se na festivalu ještě nikdy neobjevily. Velká část jich je z latinské Ameriky, další pak jsou z Norska, Islandu a Belgie." Od 20. do 25. května se na zimním stadionu HC Hvězda v Praze 6 uskuteční osmnáct divadelních a hudebních představení. Kostarický soubor Diquis Tiquis přijíždí do Prahy jen kvůli úvodnímu představení. Soubor Buchty a loutky na festivalu v předpremiéře uvede Sedum statečných.

Mimořádný zážitek nabídne projekt AniKočkaAniPes v pražské ZOO. "Účastní se ho 50 umělců a 3829 zvířat," uvedla produkční Denisa Václavová a dodala. "Při noční prohlídce za svitu baterek nabídne dvanáct živých zastavení a 11 instalací, které budou mít poklidný charakter. Diváci přitom budou chodit ve dvacetičlenných skupinkách."

To bylo podle ředitele ZOO Petra Fejka nutné: "Akce je z hlediska režimu totožná s nočními procházkami. Zvířata oceňují v noci klid, takže to provozně někdy skřípalo, i když se všichni chovali ke zvířatům citlivě." Přesto akci vítá: "Mám rád, když je zahrada vnímána jako kulturní zařízení a spolupracuje s dalšími organizacemi. Festival 4+4 dny považuji za tradiční součást kulturního dění, sám jsem na některé představní chodil."

Dani Lima intimně s diváky

Z Jižní Ameriky přijde kolumbijský soubor MAPA se Svědectvím ruin, venezuelská baletka a choreografka Iris Reyesová,  brazilský choreograf Sylvio Dufrayer s tanečnicí Alessandrou Lofiedovou a další brazilská tanečnice Dani Lima. Ta se představí v komorním sólovém představení, o němž řekla: "Je to součást trilogie Skutečný život ve třech kapitolách, která bude mít premiéru příští rok v Rio de Janieru. První část je moje sólo, ale není typicky taneční. Je to intimní dialog diváků a performera o tom, kdo má moc rozhodovat, co se stane v představení."