Festival začne 21. 5. v Brně, pokračovat bude 25. 5. v Olomouci, 28. 5. ve Vizovicích, 1. 6. v Ostravě, 4. 6. v Hradci Králové, 11. 6. v Plzni, 23. 6. v Praze. Skončí 1. 7. v Havlíčkově Brodu. Radek Havlíček a Panki, duchovní otcové festivalu, odpovídají na otázky o festivalu .

Proč vznikl Pink Panther Fest?

Havlíček: Běžné festivaly jsou roztahané do dvou tří dnů a když tam přijede fanoušek určitého druhu rockové muziky, musí na své oblíbence většinou dlouho čekat. Sedí tam od pátku do neděle, aby viděl všechno, na co se těšil. My jsme si řekli, že uděláme český Ozzfest a rockovým fanouškům nabídneme šest skvělých kapel během šesti hodin.

Podle čeho jste vybrali místa, kam festival zavítá?

Havlíček: Jsou to velká nebo větší města, kde v létě není žádný významný festival. Když si lidé odtamtud chtějí užít festivalovou atmosféru, musí se někam vypravit. My přijedeme za nimi.

Panki: Předesíláme ale, že naším cílem není konkurovat stávajícím festivalům. Chceme je doplnit.

Co zvláštního nabídnete?

Havlíček: Například největší festivalovou scénu, která je rozměrově shodná s tou, se kterou jel Kabát turné k desce Dole v dole. Je v industriálním duchu a její dominantou jsou obrovské ventilátory, které budou spolu se světly a pyrotechnikou vytvářet zvláštní efekt. Nabízíme také skvělé kapely a postaráme se o diváky tak, že nebudou mít hlad ani žízeň a nebude je to moc stát. Nesouhlasíme totiž s tím, že se jim před koncerty a festivaly odeberou lahve s pitím a oni si ho pak musí koupit uvnitř za několikanásobek normální ceny.

Budete příští rok akci opakovat?

Havlíček: V tuto chvíli si myslíme, že by se měl vrátit tak za dva roky. Vzniká sice spousta nových kapel, ale my bychom chtěli představit někoho nového a zajímavého. Aby se někdo takový objevil, dva roky jsou na to tak akorát. Také přiznáváme, že bychom chtěli pozvat nějakou zahraniční hvězdu.