Tři sestry: Na eXX

Nová deska skupiny Tři sestry s názvem Na eXX je v duchu předchozí Lihové školy umění. Převládají rychlé typicky sestří skladby, ale nechybí ani písně s nádechem folku. Typické Fanánkovské texty doplňují veselou atmosféru. Z nové desky se dozvíte o přejetém teroristovi Zárkáví, zánětu dolních cest píchacích, benzinové pumpě plné zemřelých muzikantů z Čech a poetické atmosféře venkovského pohřbu.

Deska je důkazem toho, že skupina, ani po dvaceti letech strávených na české scéně šoubyzu  a v českých hospodách, neztratila svou invenci.

Monitor EMI

Limp Bizkit: The Unquestionable Truth (Part 1)

Novinka nu-metalových Limp Bizkit nese název The Uquestionable Truth (Part 1), z čehož vyplývá, že zanedlouho bude následovat The Unquestionable Truth (Part 2) a časem ještě The Unquestionable Truth (Part 3). Album obsahuje 7 nových skladeb, které z části vznikaly v Praze, a to díky tomu že zde navrátivší se kytarista kapely Fred Durstem natáčel seriál Revelations. Produkce se ujal Ross Robinson.

Universal Music

Gaia Mesiah: Ocean

Hudební počin Gaia Mesiah, který lze přirovnat k explozi nesmírné energie, doslova uvádí publikum do transu. Nezkrotnost, nekompromisní přístup k tvorbě, slova protestu, strhující rytmy v kombinaci s osvobozující libozvučností, to vše zanechává trvalou a nesmazatelnou stopu v srdcích posluchačů. V roce 2001 spojila Santa Morellu  a Mishu Cortez sdílená vášeň pro hudbu. Ta pro ně znamená nejen cestu, ale i možnost vyjádřit se ryzím způsobem.

Aby živelnost a vůbec vše, co dělá Gaiu Mesiahu tím, čím je, byla kompletní, bylo třeba najít někoho, kdo by sestavu doplnil. A tak se stalo,že Morella a Misha objevily velmi talentovanou a vášnivou zpěvačku Marku Rybin, která kapele vdechla život. Spřízněnou duší skupiny je v současnosti i australský baskytarista Josh Stewart, který s kapelou pravidelně koncertuje.

Universal Music

Benedikta: Punky dumky

Benedikta se po čtyřleté odmlce vrací prostřednictvím alba Punky Dumky. Na určitý čas, se Benedikta odmlčela i z koncertních podií, a to proto aby připravila zcela nový program, který přinesl i částečnou změnu stylu. Pryč jsou časy, kdy se o Benediktě hovořilo jako o ženském Čechomoru. Nyní se v její muzice se daleko více setkává rock s jazzem, ale i funky. Pozorný posluchač ovšem pozná vlivů mnohem více. Ty se však slévají v jeden originální kompaktní celek. 

Indies Record

Lavina: Návyková

Lavina se do povědomí posluchačů zapsala před třemi lety eponymním debutem, který okamžitě vzbudil oprávněný zájem českých posluchačů. Novinářská obec, která s přihlédnutím věkovému průměru kapely, který byl 15let, ocenila už samotnou sázku na vlastní repertoár. Jejich druhé album Návyková vzniklo za producentského dohledu kytaristy skupiny Chinaski Františka Táborského. Deska je opět autorským počinem kapely, přináší třináct skladeb, které názorně dokumentují , jak velký posun kapela od svého debutu udělala.

Sony BMG

Vláďa Hron: Zpívám

Po letech, kdy zásoboval svoje fanoušky převzatými hity jiných nebo duety se slavnějšími kolegy, vydává český oblíbený entertainer konečně album s původním repertoárem. Složil si na něj několik písní včetně textů a doplnil je o převzaté písně, které u nás nejsou vůbec známé. Album nazvané lakonicky Zpívám uvozuje stejnojmenná píseň, která je i první vlaštovkou pro tuzemská rádia.Na své novince Vláďa dokazuje, že není jen TýTým stvrzený nejlepší moderátor zábavných pořadů této země, ale kromě jiného i velmi dobrým zpěvákem.

Universal Music