Vaše nové album se jmenuje Everybody Loves A Happy Ending (Každý má rád šťastné konce). Co vás vedlo k právě tomuto pojmenování?

Připadalo nám, že to je celkem vtipný název. Vystihuje momentální situaci v kapele. Před časem jsme se s Curtem Smithem rozešli a nyní jsme zpátky s novou deskou. Takže titul tak trochu komentuje náš comeback.

Jaká byla příčina vašeho rozchodu?

Strávili jsme v kapele příliš mnoho času a byli jsme z toho všeho už unaveni. Natáčení alba The Seeds Of Love stálo spoustu peněz a bylo velmi vysilující, potom turné, klipy... Nerozpadli jsme se z jednoho jediného důvodu, hrálo v tom roli hodně věcí.

Čím jste se zabýval před prací na comebackovém albu?

Rozešli jsme se v roce 1990. Já sám jsem vydal dvě desky už bez Curta. Byly docela úspěšné. Poté jsem se zabýval produkcí a zkoušel si různé věci v domácím studiu.

Domníváte se, že nové album zopakuje úspěch starých desek Tears for Fears?

Věřím tomu, opravdu. Před časem jsme jeli turné ve Státech, vystupovali jsme v různých televizních pořadech a zjistili jsme, že se tam výborně prodává náš kompletní katalog.

Vaše nové skladby jsou velmi klidné, vyzrálé, sebejisté a dospělé. Kopírují momentální situaci v kapele?

Určitě, hodně jsme si natáčení užívali, nálada v kapele je opravdu velmi dobrá. Myslím si, že se pohoda při práci otiskla do zvuku nahrávky.