Česká televize tak v "seriálové válce" s Novou na ČT 1 neuspěla překvapivě s vlastním seriálem Strážce duší, který v průměru sledovalo 1,2 mil. diváků, ale s dokumentem, jimž je v hlavním vysílacím čase vyhrazen program ČT 2. Minulé pondělí 19. dubna se na poslední díl Strážce duší dívalo 1,14 miliónu diváků, zatímco na konkureční On je žena! 1,61 mil. [graf sledovanosti]

Na britský dokument Tsunami, které otřáslo světem se dívalo 1,74 miliónu diváků starších 15 let, zatímco na "zmužnělou" Ivanu Chýlkovou v seriálu On je žena! na Nově 1,66 miliónu diváků. Souboj veřejnoprávního média a Novy sledovala z povzdálí Prima, seriál Big Ben nevybočil, když si ho našlo 1,14 miliónu diváků. [graf sledovanosti] Vyplývá to z údajů ATO-Mediaresearch.

V dokumentu režiséra Martina Williamse a producenta Stuarta Cartera, vyrobeném ve společnosti Pioneer Production diváci viděli výpovědi svědků katastrofy, místních obyvatel, expertů a osobností oceánografických společností, prestižních univerzit i dalších institucí, které se tsunami zabývají. Ve filmu byly použity obrazové materiály 12 filmových společností či zpravodajských agentur, např. APTN, BBC, ITN, NASA, National Geographic, NHK, Reuters aj.