Kupec musí zaplatit ještě dalších 30 000 eur na daních a poplatcích pro aukční síň. Fotografii dala do dražby žena, která se na ní líbá se svým tehdejším přítelem, dnes pětasedmdesátiletá francouzská herečka Françoise Bornetová. Dražbě byla přítomna a poněkud nevěřícně sledovala, jak cena snímku závratně stoupá. "Je to jako vánoční dárek," řekla potom.

Snímek, jehož originál jí fotograf krátce po pořízení věnoval, se rozhodla prodat, protože spolu s manželem, který je režisérem, chtějí založit produkční firmu.

Na dražbě se prodávaly také fotografie řady dalších předních světových fotografů, mezi nimi i několika českých. Zatímco snímky Josefa Sudka a Františka Drtikola se prodaly zhruba za odhadní cenu nebo mírně pod ni, expresivní záběr tří Irů, který v roce 1972 pořídil Josef Koudelka, odhad daleko překonal a prodal se za 17 000 eur (asi 514 000 korun). Byla to jedna z nejvyšších cen večera.

Fotografie Polibek před radnicí byla dlouho považována za dílo náhody a fotografovy pohotovosti. Teprve před několika lety vyšlo najevo, že Doisneau, který dostal od amerického časopisu Life objednávku na reportáž o pařížských zamilovaných, se s dvojicí domluvil a fotografoval ji při polibku na různých místech Paříže. Polibek před radnicí nakonec vyšel nejlépe.

Doisneau (1912-1994) byl před několika lety v hlasování Francouzů označen za "fotografa století".