Příběh o skupině kočovných artistů, k níž se přidá mladík Ben Hawkins (Nick Stahl) s vizionářskými a léčitelskými schopnostmi se odehrává ve 30. letech, v době velké hospodářské krize. Seriál mísí prvky fantasy, thrilleru a tajemna: mezi jeho hrdiny patří dívka, která čte z tarotových karet nebo její katatonická matka s telepatickými schopnostmi a principálem lunaparku, který se harcuje americkým Středozápadem, je jakási nikdy neviděná síla nazývaná Šéf.

Ve dvanácti nových dílech směřuje pouť kočovného lunaparku dál přes pouštní oblasti v Oklahomě a hlavní hrdina pokračuje v hledání svého otce, jenž by mohl vysvětlit jeho nadpřirozené schopnosti a zbavit ho tíživých snů. Přitom se blíží k odhalení, že na dění v kočovné společnosti závisí osud celého světa, ale definitivní cíl, k němuž směřuje tajemný Šéf souboru, je stále zahalen temnotou...

Hlavním tvůrcem i producentem seriálu je Daniel Knauf. Carnivale vymyslel už na začátku devadesátých let, ale realizovat se jej podařilo až v roce 2003. Také na druhé řadě seriálu se podílel hned celý tým scenáristů i režisérů.

Kromě úspěchu u diváků se seriál dočkal i ocenění odborníků. První řada získala kromě jiných ocenění i pět televizních cen Emmy. Uspěla především vizuální stránka díla: oceněna byla kamera, výprava, kostýmy, paruky a vlasový styling i design titulků.

Premiéra nového dílu bude vždy v úterý od 21 hodin, repríza každou neděli kolem 22 hodin.