Jaké je nové album Garbage v kontextu předchozích alb?

Především je to kytarová a nekompromisní nahrávka. Chtěli jsme dosáhnout opravdu přímého a ostrého zvuku, což se nám podle mě podařilo. Je to velmi energické album.

Myslíte si, že je na hudební scéně příznivá situace pro takto znějící nahrávku?

Pevně v to doufám. Ale upřímně, hudební scéna je tak zahlcená nejrůznějším křížením všeho se vším, že už je možné úplně všechno. Nemyslím, že by s naší deskou mohl mít někdo problémy.

Prošli jste krizovým obdobím, máte za sebou osobní i zdravotní problémy. Dá se natočení nového alba brát jako určitý způsob sebeočisty?

Nová deska je pro nás velmi osobní, ale to byly do značné míry i ty předchozí. Být v kapele je jako mít druhou rodinu, takže je jenom logické, že se občas vynoří problémy. Důležité je vyrovnat se s nimi. Nám se to daří hlavně prostřednictvím hudby.

Jak máme chápat název Bleed Like Me?

Jako výzvu k toleranci. Vyjadřujeme tím, jak se cítíme v dnešním světě, jak na nás působí a jak se s ním chceme vyrovnat. Zároveň tím názvem hovoříme k našim přátelům a fanouškům.

Co vás čeká v nejbližší době?

Turné, už začínáme zkoušet. Nemám teď po ruce diář, ale máme nabitý program. Budeme koncertovat a pak začneme pomalu přemýšlet o dalším albu.