Organizátorem Prague Biennale je vydavatel mezinárodního časopisu o umění Flash Art Giancarlo Politi, který chce soupeřit s velkými kulturními manifestacemi, jako je slavné Biennale v Benátkách nebo Documenta v Kasselu. Prahu vnímá Politi jako nové centrum kultury a umění, proto se má právě v ní konat událost mezinárodního charakteru.

Výstava ponese podtitul Periferie do centra. Záměrem pořadatelů je totiž dokumentovat výstavou skutečnost, že dosavadní velká mezinárodních centra umění se začínají rozkládat ve prospěch dosavadních periferií s bohatou kulturní vitalitou. Právě proto budou na přehlídce také díla autorů z Číny, Afriky či ze Střední Ameriky.

Uspořádat Prague Biennale navrhli tvůrci časopisu Flash Art a získali pro to podporu generálního ředitele Národní galerie Milana Knížáka. Flash Art je mezinárodní časopis o současném umění, hlásící se k otevřenosti vůči všemu novému, perifernímu a undergroundovému v umění. Pod vedením redaktorky časopisu Heleny Kontové má na pražskou výstavu dohlížet dalších patnáct kurátorů z celého světa. Časopis vychází od roku 1967; v současnosti existuje ve dvou edicích, v italské a v anglicky psané mezinárodní verzi.