Paulo Coelho: Záhir

Známý spisovatel a válečná zpravodajka, oba úspěšní ve své profesi, žijí v Paříži v nekonvenčním manželství. Jednoho dne žena zmizí. Šlo o vraždu, únos, útěk? Spisovatel je odhodlán ji - svůj Záhir (pojem známý z islámského světa, který označuje věc nebo bytost, na něž nelze zapomenout) najít. Jeho pátrání jej zavede do nejvzdálenějších končin světa, ale zároveň i do vlastního nitra. Známý spisovalel, autor Alchymisty Paulo Coelho po románu o prostitutce Jedenáct minut ve svém novém díle zkoumá, co dnes znamená pro muže a ženu společný život a jak nerezignovat na riziko a dobrodružné hledání osobního příběhu.

Argo, překlad Pavla Lidmilová, 239 Kč

Stuart Woods: Nelítostný souboj

Will Lee, hrdina nadšeně přijatých bestsellerů Útěk před větrem a Kořeny trávy, se konečně prosadil ve středu americké vlády jako uznávaný senátor za svůj domovský stát Georgii. Pak ho krutá rána osudu náhle přivede přímo do středu státní scény - mnohem dříve, než očekával a dlouho předtím, než je připraven na celostátní předvolební kampaň.

Cesta do Bílého domu ale může být záludnější než si Will i Kate, inteligentní a sympatická manželka působící ve vysoké funkci CIA, dokážou představit. Slušný, statečný a zásadový muž brzy zjistí, že má více než jednoho protivníka, se kterým se musí utkat. Když je náhle vystaven pozornosti médií více než kdykoli předtím, stává se cílem tajných sil z minulosti, které jsou odhodlány využít všechny dostupné prostředky - peníze i vliv - k tomu, aby ho zastavily a třeba nadobro umlčely. Teď už se Will nebojuje jen o pozici prezidenta, bojuje o život.

BB art, překlad: Marcela Nejedlá, 336 str., váz., 199 Kč

Jerzy Kosinski: Schůzka na slepo

Jerzy Kosinského proslavil drastický psychologický příběh o odlišnosti a krutosti Namalovat ptáčka. Drsný román Schůzka naslepo vypráví o George Levanterovi, který se hodně cestuje a střetává se s různými, často psychicky narušenými a citově deprivovanými lidmi. Bere spravedlnost do svých rukou, ale stínů ve vlastní minulosti se nedokáže zbavit.

Vlastními zážitky inspirovaný román, plný krutosti, ironie a citové práznoty, odhaluje nemilosrdně postavám pravdu o sobě samých.

Argo, překlad: Ivana Fieldová, 259 Kč

 

Simenon Georges: Maigret a přítel z dětství

Spisovatele Georgese Simenona potkalo to, co se jinak stává jen největším mistrům detektivního žánru: jméno jeho komisaře Maigreta zastínilo samotného autora. Samozřejmě - zásluhu na tom měla i nezapomenutelná filmová role Jeana Gabina, ale dlouhá série literárních maigretovek svědčí o tom, že jejich tvůrce napsal svou postavu opravdu skvěle. Maigretův životní styl je totiž nezaměnitelný a komisařovu nepostradatelnou dýmku, zálibu v dobrém jídle a pití, ale hlavně schopnost vcítit se do jednání pachatele a pochopit souvislosti, což vede k odhalení zločinu, není potřeba českým čtenářům příliš představovat.  Kniha nabízí dva příběhy: Maigret a přítel z dětství a Maigret a zločin na vsi.

Knižní klub, 189 Kč

Karin Slaughter: Stigma

Na policejní stanici přijíždí soudní patoložka Sára Lintonová, aby si promluvila se svým bývalým manželem Jeffreyem Tolliverem. Poklidná návštěva se ale zvrhne v děsivou noční můru. Do budovy vtrhnou dva ozbrojení muži, zabijí několik policistů a všechny ostatní zajmou jako rukojmí. Nikdo nepochybuje, že brutální dvojice zastřelí každého, kdo se jim pokusí zkřížit smrtící plán - zlikvidovat Tollivera.

Domino, pevná vazba s přebalem, 360 stran, cena 199 Kč