Pád Třetí říše

Kontroverzní německé drama zachycující poslední dny Adolfa Hitlera na konci druhé světové války.

20. července 1944 byl spáchán ve Vůdcově hlavním stanu Vlčím doupěti atentát na Hitlera. O devět měsíců později se Hitler přesunul do svého prostorného systému bunkrů na území Nového říšského kancléřství v Berlíně. Rudá armáda je postupně obkličuje. 29. dubna odřízla vládní čtvrť od ostatního území Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům.

Během této noci diktuje Hitler sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu.

Film Pád třetí říše vznikl na základě knihy osobní sekretářky Adolfa Hitlera Traudl Jungové Bis zur letzten Stunde. Vyvolal řadu polemik, protože prý Hitlera zlidšťuje.

Der Untergang, Německo, 2004, 150 min., české titulky, režie: Oliver Hieschibiegel, hrají: Bruno Ganz, Alexandra Maria Laraová, Corinna Harfouchová, Juliane Köhlerová, Heino Ferch, Christian Berkel, Thomas Kretschmann, Christian Redl, Götz Otto, Anna Thalbachová p

Hitch: Lék pro moderního muže

V americké komedii se seznámíme s Alexem "Hitchem" Hitchensem, legendárním - a záměrně anonymním - newyorským schůzkologem, který už pomohl bezpočtu mužů získat ženu jejich snů. Během příprav jeho posledního svěřence Alberta, poddajného účetního, který je okouzlen přitažlivou celebritou Allegrou Cole, se Hitch konečně setká s rovnocenným soupeřem v podobě krásné a mazané bulvární novinářky Sary Melasové, jež Allegru pronásleduje na každém kroku. Profesionální starý mládenec Hitch se do Sary znenadání beznadějně zamiluje - aniž by tušil, že jejím největším sólokaprem by se mohlo lehce stát odhalení nejslavnějšího manhattanského schůzkologa.

Hitch, USA 2004, 115 min, české titulky, režie: Andy Tennant, hrají: Will Smith, Eva Mendesová, Kevin James, Amber Valletta, Julie Ann Emeryová, Robinne Leeová, Nathan Lee Graham...

Saw : Hra o přežití

Geniální vrah, bizardní smrti, dějové zvraty, falešné stopy, to vše najdete v hororu Saw: Hra o přežití, se svým pojetí velmi blíží filmům jako je Sedm, Cela či Kostka. Hlavní hrdina se probudí v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidí, protože je všude tma. Když se rozsvítí, zjistí, že leží na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Připoutaný za kotník k trubce. Proti němu stojí chlap a na zemi leží mrtvola v kaluži krve.

Čeká ho nejhorší noc v jeho životě A zřejmě i poslední Dostal se do spárů vraha, který terorizuje město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí....

Saw, USA 2004, 102 min., české titulky, režie: James Wan, hrají: Cary Elwes, Danny Glover, Monica Potterová, Ken Lejny...

Hrdinové z říše Gaja

Animovaný film nás zavede do pohádkové říše Gaja, která je v ohrožení. Má v tom prsty žárlivý profesor Suchar. Svým transformačním strojem ničí krásu pohádkové říše a krystal, který je jejím srdcem přemístil do lidské dimenze. Ale  Zino a Boo to tak nenechají.

Nalézt ztracený krystal je pro ně příležitostí ukázat, že jsou praví hrdinové. Vydají se tedy do našeho světa, aby krystal přinesli zpět. Bez něj by fantastická říše Gaja zanikla. Nemají mnoho času. Říše se pomalu rozpadá a naše hrdiny zbytečně zdržují nepřátelé.

Back to Gaya, Velká Británie/Španělsko/SRN 2004, 91 min., český dabing, režie: Lenard Fritz Krawinkel, Holger Tappe

Šup sem šup tam

Fotbal je světovým náboženstvím...a Beckham je jeho prorokem. Trojice dánských teenagerů se tomuto kultu bezmezně klaní. Hrají spolu v amatérském fotbalovém klubu, trénuje je otec hlavního hrdiny Jakoba a před každým zápasem si dodávají sebevědomí tím, že si dávají jména slavných hráčů. Kromě fotbalu je samozřejmě zajímá i opačné pohlaví. Jakob, prožívá první lásku se svojí spolužačkou Mathildou a jejich vztah je plný očekávání, nedorozumění, nešikovností, opětovného smiřování a nadějí. Dospívání s sebou však přináší i první morální dilemata, zkoušky charakteru, střety s každodenní realitou a nutností rozhodnout se, například mezi fotbalem a kamarády a mezi vztahem.

2 ryk og 1 aflevering, Dánsko 2003, 96 min., české titulky, režie: Aage Rais - Nordentoft, hrají:  Jakob O. Krarup, Marie B. Hansenová, Cyron Melville, Esben Smed, Niels Ellegaard...