Latinská Amerika je v současnosti líhní tenorů a odsuzuje další země včetně Itálie na další místa. A protože Plácido Domingo započal kariéru v Mexiku, je ve své rodné zemi Vargas nazýván druhým Domingem. Zpívá v italské Scale, v Covent Garden v Londýně, ve Vídni, Paříži, v Metropolitní opeře v New Yorku. Tam naposledy exceloval v prosinci minulého roku v hlavni roli v Hoffmannových povídkách - k potlesku publika se přidali dokonce i hráči orchestru, což v New Yorku nebývá zvykem.

Narodil se v Mexiku jako jedno z devíti dětí. "Ve 22 letech jsem prošel hlasovou krizí a chtěl jsem dokonce zpěvu zanechat, bylo to mé nejhorší období," uvádí Vargas. Pak se již Vargasovy cesty ubíraly do Evropy - v roce 1986 odjel do Milána na pěveckou soutěž, kde zvítězil.

Na radu Plácida Dominga pak ještě dva roky studoval ve Vídni, první evropské angažmá získal ve švýcarském Luzernu v roce 1988 a tam nastudoval většinu belcantového repertoáru. Rozhodující pro jeho světovou kariéru bylo ale vystoupení v Boloni, kde zpíval v Rossiniho Mojžíšovi.

Od té chvíle začíná dostávat pozvání na přední evropské i světové scény. Do Prahy se velice těší, i když jednání o jeho koncertu trvala dva roky. "Připravil jsem si pro Prahu speciální program, protože se chci představit a ukázat, co umím," říká.

"Nejvíce miluji Verdiho, jeho hudba je plná lidských citů, emocí, a proto bude na koncertě nejvíce jeho árií. Ale zařadím i Glucka, Mozarta, Cileu, Pucciniho a Rossiniho," dodal zpěvák.

Jako přídavek možná zařadí některou z mexických lidových písní, které natočil na CD Mexico Lindo.