"Flor de Amor je velmi intimní CD. Titulní skladba je vesnická píseň o lásce," řekla zpěvačka. "Je to hudebně zajímavý kus. Skladba vyrůstá z tradic kubánské hudby, ale jsou v ní smyčce a dechové nástroje, zejména klarinet. Tohle obsazení byla velmi dobrá volba," podotýká.

"Věřím, že úspěch, který deska měla, vyplývá právě z intimního charakteru, z romantismu skladeb a z vynikající instrumentace. Kromě toho se tam mísí kubánské rytmy s dalšími, podobně atraktivními prvky brazilské a vůbec latinskoamerické hudby."

Na novém CD má Omara zvláštní vztah ještě ke skladbě Tabu. Jejím autorem je kubánský hudebník Ernesto Lecuona, autor světoznámé písně Malagueňa. Tabu je pro Omaru analogií osobního prožitku z rasového konfliktu. Pochází totiž ze smíšeného manželství, jaké je i na etnicky mimořádně tolerantní Kubě nepříliš časté - jejím otcem je černoch a matkou běloška.

Buena Vista Social Club byl výjimečný

Na Buena Vista Social Club, jenž po mnohaletém faktickém rozpadu kapely zaznamenal paradoxně až díky filmovému dokumentu úžasný comeback v celosvětovém měřítku, vzpomíná s láskou. "Myslím, že to bylo opravdu něco velkého a silného, co podle mne zůstane zapsáno v dějinách hudby. Byla to muzika vycházející z velké hloubky, velice opravdová," vyznala se zpěvačka. "Hned od první desky jsme pracovali všichni s úžasnou chutí. Každý si vybral podle gusta skladbu, kterou chtěl zpívat. Bylo to velmi spontánní a svobodné."

Omara Prahu dobře zná: "Byla jsem v Praze mnohokrát. Určitě tam jsou ještě lidé, kteří si pamatují na má někdejší vystoupení. Věřím, že si mne přijdou opět poslechnout - budu zpívat i pro ně. Chci, aby si po koncertu řekli: tak vida, je to ona - přesně taková, jaká tu byla před tolika lety."