Televize podle Krafla Zákopčaníkovi vyjde vstříc i přesto, že v současné době vrcholí přípravy na vysílání zpravodajského kanálu ČT24. V České televizi zůstal meteorologii věrný a tématu počasí se v Redakci zpravodajství věnoval od ledna 1994. Diváci mu své sympatie několikrát vyjádřili prostřednictvím ocenění Rosnička roku, připomněl Krafl.

Důvodem odchodu jsou zřejmě rozdílné názory na fungování redakce počasí, kterou Zákopčaník vedl, uvádí ČTK; nyní tuto funkci vykonává Taťána Míková. "Nový šéfredaktor zpravodajství nastolil podmínky, v nichž pro mne již nebylo uplatnění," řekl agentuře ve čtvrtek Zákopčaník. Mimo jiné měl moderátor výhrady k rozšíření svého úvazku v pořadu Dobré ráno s Českou televizí, které mu ze zdravotních důvodů nevyhovovalo.

Rozpor byl podle něj nakonec tak hluboký, že se rozhodl odejít. "Bylo to velmi složité rozhodování, mám pětičlennou rodinu a tohle byl jediný příjem. Na počátku dubna se půjdu na úřad práce zaregistrovat jako nezaměstnaný," uvedl.

Jako moderátor rodělil diváky na dva tábory. Jeden jeho zdravici Slunce v duši zbožňoval a nemohl se dočkat až ji uslyší, druhý tábor ji bytostně nesnášel. Zákopčaník v roce 2001 musel Slunce v duši přestat na obrazovce říkat, neboť v té době se v lékárnách objevil bylinný likér stejného názvu.