Moby: Hotel

Nevyzpytatelný hudebník Moby dokáže natočit experimentální elektronické kompozice stejně dobře, jako hlučné kytarové skladby. Ať dělá cokoli, vždy zaujme originálním přístupem a působivým zpracováním. Na albu Hotel se většinou drží klasické písničkové struktury, nijak nešetří charakteristickým patosem a jednoznačně dokazuje, že patří k nejvýraznějším postavám současného hudebního světa.

Monitor EMI

Dún an Doras: Rua

Na třetí album skupiny Dún an Doras, která se řadí ke špičce na poli současné keltské hudby, nahrála kapela osm zpívaných a pět instrumentálních skladeb. V písničkách se vyjímá hlas Káťy García, kdežto instrumentálky jsou taneční, nápaditě propracované. Skladby jsou stavěny na rytmické, až jazzově nápadité hře kytaristy Petra Košumberského, podpořené kontrabasistou Filipem Klineckým. Flétna Radvana Markuse a housle Dana Malczyka proplouvají melodiemi v moderně pojatých aranžích. Na albu najdete jak poklidné, procítěné balady, tak dravé, rytmicky tepající reely a jigy.

Indies Records

Daft Punk: Human After All

Daft Punk se na své nové desce pokusili o vzkříšení skomírající taneční scény a o svůj návrat. Daft Punk jsou průkopníci tzv. funky houseu, muziky vycházející z klubového elektronického podzemí a čerpající inspiraci z černé disco hudby. Jejich albová novinka Human After All se nijak nezpronevěřuje zásadám tohoto stylu a jistě potěší všechny příznivce hutných tanečních beatů.

Monitor EMI

Prince: The Hits / B-Sides

Reedice výběru největších hitů krále zvaného Prince na dvou CD doplněná třetím kotoučem obsahující B strany singlů. Kolekce obsahuje hity jako I Wanna  Be Your Lover, Nothing Compares  U nebo When Dove Cry.

Warner Music

Nas: Street´s Discipline II

Raper Nas o sobě dal poprvé vědět v roce 1994 a sklidil opravdu zasloužený úspěch, který odstartoval jeho hvězdou kariéru. Jeho pojetí jazzu/blues a rb přetvořeného do razantního hiphopu sklízí velké úspěchy, což dokazuje i hodnocení jeho posledního alba časopisem Time jako Nejlepší hiphopové album roku.

Sony/BMG