"Je to jako velké jídlo o řadě chodů z různých dob," sdělila Právu Monková a upřesnila to: "Sahá od poslední písně nazvané Latest Song k dalším z programu Songs From The Hills, který jsem u vás uvedla při své první návštěvě, k duo Facing North a dál až po materiál z osmdesátých let."

Část písní zazní a capella, využívá však i doprovodu houslí a piana. "Bohužel jsem z finančních důvodů nemohla přijet s velkým souborem, s celou naší instrumentální silou. Máme ještě další dva muzikanty, klarinetistu, který hraje na všechny možné plátkové nástroje, a percussionistu, který hraje nejen na nejrůznější perkuse, ale také na klávesy."

Postěžovala si, že peníze se jí shánějí stále hůře, přitom má v současné době velkou chuť tvořit.

"Miluji melodie, ráda píšu melodie, je to pro mne docela snadné, mohu je psát klidně celý den. Ale vědomě mám větší zájem o barvy, textury, kontrapunkt, a komplexní rytmus a jeho vyjádření i různé způsoby, jak vytvářet zvuky."

Monkovou, kterou proslavily experimenty s vokálními technikami, stále fascinují možnosti lidského hlasu: "Mám o něj zájem jako o první nástroj, myslím první hudební nástroj člověka, ale také mě zajímá, že se objevil dříve, než přišla slova. Hlas má svůj jazyk, ale také je to nástroj, který má svůj zvuk."