Petr Muk zažil doby největší slávy v druhé polovině osmdesátých let s Oceánem a v první polovině let devadesátých se Shalomem. V novém tisíciletí se mu podařil úspěšný comeback. 

Začínal v českokrumlovské zábavové kapele Dural. V roce 1985 založil novoromantický Oceán, který stavěl na zvuku syntezátorů. Největším hitem kapely se stala písnička Ráchel, která přispěla k jeho neobyčejné popularitě v závěru 80. let. Skupina se rozešla na počátku devadesátých let, protože její členové mají odlišný pohled na hudbu, Muk upřednostňoval písničky, zatímco Dušan Vozáry se netajil uměleckými ambicemi.

V roce1992 Muk spoluzakládá Shalom. Ten téhož roku získává cenu Gramy v kategorii skupina roku, přičemž Muk se stal zpěvákem roku. Potenciál skupiny, opakující přístup Oceánu se rychle vyčerpal, soubor nakonec končil u zajímavých coververzí Olympiku. Muk se po jeho rozchodu na několik let odmlčel.

Muk se podobně jako další zpěváci uplatnil v muzikálech, v jeho případě to byly Galileo, RusalkaJohanka z Arku. V roce 1997 natočil první sólové album nazvané jednoduše Petr Muk. Úspěšnější však byla následující alba Jizvy lásky (2000) s pár předělávkami písní Karla Černocha včetně slavného ZrcadlaDotyky snu (2002).

DALŠÍ NOMINOVANÍ ZPĚVÁCI
Dan Bárta
Daniel Landa 
PŘEHLED VŠECH NOMINACÍ

V loňském roce mu vyšlo album Oh L´amour, které obsahuje české cover verze písniček dua Erasure a zároveň DVD Zrcadlo, jež představuje průřez Mukovou tvorbou. V loňském roce také absolvoval velké turné s názvem L'amour Tour 2004.

Petr Muk se několikrát umístil na předních místech anket TýTý a Český slavík a stejně jako v loňském roce je nominován na zpěváka roku cen Akademie populární hudby.

Diskografie

Petr Muk (1997)

Jizvy lásky (2000)

Dotyky snu (2002)

Oh L´amour (2004)

Zrcadlo (DVD 2004)