O rozdělení ocenění rozhodl součet nominačních tipů šestapadesáti kritiků. Ceremoniál, jehož režie se ujme Vladimír Morávek a jeho hradecké Klicperovo divadlo, uvede o den později v devět hodin večer druhý program České televize v supervizi Marka Najbrta, autora filmu Mistři.

Za překvapivé označil jeden z organizátorů každoročního bilancování, Karel Král, nominace na Divadlo roku 2004. Vedle tradičních soupeřů - Klicperova divadla a Divadla Na zábradlí - se v návrhu na cenu v této kategorii vůbec poprvé od roku 1992 objevuje brněnská Husa na provázku. Pro mnohé ještě překvapivější je nominace hradišťského Slováckého divadla.

Soupeřit o věnec bobkových listů budou Dostojevského Kníže Myškin je idiot (V. Morávek, Husa na provázku), Ibsenova Nora (J. A. Pitínský v Divadle v 7 a půl Brno), inscenace Jandlovy hry Z cizoty (J. Nebeský, Divadlo na zábradlí Praha), Preissové Gazdina roba (J. Pokorný, také Divadlo Na zábradlí) a Wagnerův Bludný Holanďan (J. Heřman, Divadlo J. K. Tyla Plzeň).

Nadace A. Radoka určí také nejlepší dramatické texty z československé literární soutěže. Z 58 jich do závěrečného výběru postoupilo 11, z toho tři ze Slovenska.

Nominace na Ceny A. Radoka
Inscenace roku 2004
F. M. Dostojevskij: Kníže Myškin je idiot (V. Morávek, Husa na provázku Brno)
H. Ibsen: Nora (J. A. Pitínský, Divadlo v 7 a půl Brno)
E. Jandl: Z cizoty (J. Nebeský, Divadlo na zábradlí Praha)
G. Preissová: Gazdina roba (J. Pokorný, Divadlo Na zábradlí Praha)
R. Wagner: Bludný Holanďan (J. Heřman, Divadlo J. K. Tyla Plzeň)
Ženský herecký výkon
Vanda Hybnerová - Catherine, Důkaz D. Auburna, Divadlo v Řeznické Praha
Daniela Kolářová - Matka, U cíle T. Bernharda, Pražské komorní divadlo v Divadle Komedie Praha
Dana Růžičková - Nora, Nora H. Ibsena, Divadlo v 7 a půl Brno
Mužský herecký výkon
Jan Budař - Stavrogin, Stavrogin je ďábel F. M. Dostojevského, Divadlo Husa na provázku Brno
Boris Rösner - Harpagon, Lakomec Moliéra, Národní divadlo Praha
Alois Švehlík - On, Z cizoty E. Jandla, Divadlo Na zábradlí Praha
Divadlo roku 2004
Divadlo Husa na provázku Brno
Divadlo Na zábradlí Praha
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hra roku
Arnošt Goldflam - Ředitelská lóže (Klicperovo divadlo Hradec Králové, HaDivadlo Brno)
Martin Smolka, Jaroslav Dušek - Nagano (Národní divadlo Praha)
Karel František Tománek - Sendviče Reality (Dejvické divadlo Praha)
Scénografie a kostýmy
David Marek (scéna) - Moliére: Lakomec (Národní divadlo Praha)
Markéta Oslzlá-Sládečková (scéna a kostýmy) - R. Schimmelpfennig: Arabská noc (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)
Pavel Svoboda (scéna) - R. Wagner: Bludný Holanďan (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)
Hudba
Vladimír Franz - Macbeth (režie H. Burešová v Divadle na Vinohradech)
Petr Hromádka - Sto roků kobry (režie V. Morávek v Divadle Husa na provázku Brno)
Martin Smolka - Nagano (režie O. Havelka v Národním divadle Praha)
Talent
Magdalena Borová (herečka)
Kateřina Jalovcová (operní pěvkyně)
Matija Solce (loutkář-herec-muzikant)
David Švehlík (herec)
SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
Dramatická soutěž o nejlepší divadelní text
(výběr pro finále)
Roman Olekšák: Smajlíci
Dušan Vicen: Siluet b-moll
Karel František Tománek: Život je krásnej
Jan Vedral: Máme ho! (Staří režiséři)
Milena Oda: Pěkné vyhlídky
Katharina Schmitt: Sněhová fronta
Zdeněk Jecelín: Satana
Jarda Hrouda: Echte Kunst
Miroslav Bambušek: Porta apostolorum
Miroslav Krčmář: Instruktáž
Villiam Klimáček: Historky z fastfoodu