Co zahrajete v Praze?

Ještě nevím, ale v posledních několika letech jsem sólově většinou vystupoval s herní konzolí, pomocí níž jsem ovládal softwarové syntezátory. Se stejnou konzolí, jakou bys mohl použít pro ovládání počítačové hry.

Rád hraju s konzolemi, dobře padnou do ruky, mají intuitivní ovládání a jsou levné. Když jsi na turné a zničí se, můžeš si na rohu koupit novou. Mnoho lidí je používá, když hrají počítačové hry, takže když tě s konzolí vidí na pódiu, mají nějakou představu, co děláš, ale jsou současně zvědaví.

Nebojíš se, že pro diváky může být divné hraní na laptop?

Ano. Proto na pódiu nepoužívám ani laptop. Konzole je sice s laptopem propojená, ale já se na něj nedívám, ani na něj nesahám, když hraju. Na hraní na konzoli se mi líbí, že nemá obrazovku.

Vystupoval jsem ve velmi tradičních koncertních síních, kde jsem stál sám na pódiu, měl zavřené oči a jen pracoval s konzolemi. Často mi diváci říkali, že pohled na mne se zavřenýma očima je inspiroval k tomu, aby je taky zavřeli. To se mi líbí.

Myslím si, že je nejlepší poslouchat hudbu se zavřenýma očima. Je něco krásného na skupině lidí, kteří jsou spolu v jedné místnosti, a intenzivně poslouchají se zavřenýma očima.

Může se vám hodit na Firmy.cz: