Před úsvitem

Film Před úsvitem z roku 1995 je romantickým příběhem o lásce dvou mladých lidí, francouzské studentky Celine a amerického mladíka Jesse. Celine a Jesse se setkali ve vlaku z Budapešti do Vídně a děj filmu se odehrával v průběhu dvanácti hodin, po které trvalo jejich krátké setkání ve Vídni. Film končí rozloučením obou hrdinů po jediné společně strávené noci. Celine a Jesse se rozcházejí se slibem, že se ve Vídni setkají znovu po šesti měsících.

Before Sunrise, USA, 1995, 97 min., české titulky, režie: Richard Linklater, hrají: Ethan Hawke, Julie Delpy...

Hellboy

Hellboy byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigorim Rasputinem, aby se stal poslem Apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince jej však zachránil zakladatel tajného Úřadu pro výzkum paranormálních jevů profesor Broom, který jej poté vychoval jako svého vlastního syna a pomohl mu rozvinout jeho výjimečné schopnosti, tak ho zařadil k bojovníkům na straně dobra. V Úřadu se Hellboy stal součástí zvláštní rodiny, do níž kromě něj a Brooma patří také telepatický "mořský muž" Abe Sapien a půvabná Liz Sherman, která disponuje schopností pyrokineze. Všichni dohromady tvoří hlavní obranou linii před Rasputinem, který chce získat Hellboye zpět do své moci a využít jeho sil, aby mohl rozpoutat Armageddon.

Hellboy, USA, 2004, 116 min., režie: Guillermo Del Toro, hrají: Ron Perlman, Karel Roden, John Hurt, Selma Blair, Rupert Evans...

Catwoman

Catwoman se sice nestala trhákem, ale navazuje na tradici nové generace superhrdinů, které jsme viděli ve filmech Hellboy nebo Liga výjimečných. Plachá a přecitlivělá výtvarnice Patience Philips patří mezi lidi, kteří mají neustále potřebu omlouvat svoji existenci. Když však Patience náhodou odhalí temné tajemství svého zaměstnavatele a zaplete se tak do strašlivého spiknutí, dojde ke zvratu v jejím osudu a promění se v ženu, která vládne kočičí silou, rychlostí, hbitostí a zbystřenými smysly. Díky nově nabitým schopnostem nyní může vést zcela nový život, ve kterém balancuje na tenké hranici mezi dobrem a zlem.

Catwoman, USA , 2004, 100 min., režie: Pitof (Jean - Christophe Comar), hrají: Halle Berry, Benjamin Bratt, Sharon Stone...

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

Dobrodružný thriller nás zavádí na ostrov Borneo, kde se v hlubinách džungle údajně vyskytuje velmi vzácná rudá orchidej, která je klíčem k věčnému mládí. Když se do džungle vydá skupina nadšených vědců, aby rostlinu našla, a zajistila si tak nejen významný profesní úspěch, ale také velké bohatství, všichni si brzy uvědomí, že je od vysněné trofeje dělí mnohem více než jen nepříznivé počasí a hustý porost.

Temná džungle je domovem nebezpečného predátora, který stráží tajemství krvavých orchidejí a představuje smrtící hrozbu pro každého, kdo se odváží vstoupit do jeho teritoria.

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid, USA, 1997, 86 min., české titulky, režie: Dwight Little, hrají: Johnny Messner, Kadee Strickland, Matthew Marsden, Eugene Byrd, Salli Richardson-Whitfield, Nicholas Gonzalez, Karl Yune, Morris Chestnut...

Historie Rockenrolu (1-6)

Tento desetidílný dokument zaznamenává historii rock´n´rollu od jeho nesmělých počátků v padesátých letech až po festival Lollapalooza v devadesátých. Fanoušci mohou prožívat své oblíbené rock´n´rollové okamžiky znovu a znovu díky stovkám exkluzivních rozhovorů, klasických záběrů a nezapomenutelných koncertních vystoupení největších hvězd rock´n´rollu.

The History of Rock ´N´ Roll, USA, 1995, 578 min.