Bob Brier: Vražda Tutanchamona

Úvodní kapitoly stručně zachycují vývoj egyptských dějin s důrazem na tři stěžejní síly působící v egyptském státě - královský úřad, kněžstvo a vojsko. Podrobněji je popsáno panování Tutanchamonových bezprostředních předchůdců, kdy po období blahobytu a prosperity za vlády Amenhotepa III. došlo k závažnému narušení rovnováhy.

Brierova teorie o Tutanchamonově smrti vychází z podrobného zkoumání dokumentace související s objevením hrobky, pitvou králova těla a dalšími vyšetřeními jeho tělesných pozůstatků. Rentgenové snímky naznačují, že Tutanchamonova smrt byla násilná. Brier se zamýšlí nad možným pachatelem a důsledcích, které tento čin přinesl celé zemi. Autor pracuje s dostupnými informacemi logicky a je si vědom toho, že jeho teorie, ačkoli dokladům skvěle odpovídá, představuje jen jeden z možných scénářů.

BBart, váz., 272 str. 249 Kč

Zdenka Hamerová: Zasloužíš si smrt!

Detektivní román české spisovatelky Zdeny Hamerové nám představí Věru, obyčejnou vdanou ženu. Prožívá právě radostné období svého života. Čeká miminko, stará se o svého velmi zaměstnaného manžela a zdá se, že ji netíží vůbec nic. Stačí ovšem jedna noc, kdy musí manžel služebně odjet, a všechno je jinak. Někdo se začne vydávat za její nenarozené dítě, obtěžovat Věru telefonáty, anonymy, hrůznými dárky, a dokonce vyhrožovat smrtí. Jenže kdo to je? Neznámý psychopat, nebo člověk, kterého Věra dobře zná a má ho ráda? A co tím vším sleduje?

Motto, váz., 224 str.

Frédéric Beigbeder: Láska trvá tři roky

O peripetiích lásky vypráví román Frédérica Beigbedera. Na začátku bylo vše krásné: Marc se zamiloval do Anne, záhy se s ní oženil a byl šťastný. Byl šťastný celý první rok. Druhý rok však jeho láska začala chladnout, ale ještě to nebylo tak zlé - Marc stále bránil své manželství před kamarády a snažil se nevšímat si krásných děvčat, které míjel na ulici. Třetí rok se však již pohledům na hezká děvčata nebránil a záhy nemohl svou manželku ani vystát a zamiloval se do Alice... Se svou ženou se rozešel. Všechno bylo krásné. Marc byl zamilovaný do Alice...

Motto, váz., 144 str.

Joachim Friedrich: Amanda a detektivové

Dětský detektivní příběh nás seznámí s Rikou a jejím tatínkem, policejním komisařem, kteří se přistěhují do nového působiště. Ale rozhodně se tu nudit nebude. Nová kamarádka Kytka a také hospodyně Amanda X, původním povoláním věštkyně a zaříkávačka, se svou ovcí, jež nosí sluneční brýle, jsou zajímavá a veselá společnost, která Rice stojí po boku, i když je zle. Komisař Kaminský je totiž zatčen a Rika je pevně rozhodnuta mu pomoci. Naštěstí má dobré přítelkyně, na něž se může spolehnout a které dokážou neobyčejné věci. Však se schopnosti všech ještě řádně uplatní, až si otevřou detektivní kancelář.

BBart, váz., 169 Kč