Věčný svit neposkvrněné mysli

V romantickém dramatu s prvky sci-fi se setkáte s hlavním hrdinou Joelem, který je šokován, když jednoho dne zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine nechala vymazat z mysli vzpomínky na jejich společný vztah. V depresi kontaktuje vynálezce tohoto procesu Dr. Howarda Mierzwiaka a požádá ho o totéž - aby mu on z jeho vzpomínek vymazal Clementine.

Jak ale Joelovy vzpomínky postupně mizí, začne znovu objevovat svou lásku ke Clementine. Joel využívá každou část svého mozku, aby proces vymazávání vzpomínek zastavil...

Eternal Sunshine of the Spotless Mind, USA, 2004, 103 min., režie: Michel Gondry, hrají: Jim Carrey, Kate Winslet, Elijah Wood, Kirsten Wurst, Mark Buffalo, Tom Wilkinson...

Zrůda

Zrůda je film natočený podle skutečného příběhu brutální vražedkyně Aileen Wuornosové. Zoufalá bývalá prostitutka pomýšlí na sebevraždu. V baru pozná jinou ženu, Selby Wallovou, a zamiluje se do ní. Kvůli ní pokračuje v prostituci. To v ní však živí zuřivost, která vyvrcholí několika brutálními vraždami. Média Aileen označí jako první masovou vražedkyni - zrůdu.

Aileen Wuornosová byla předloni za vraždu sedmi mužů popravena na Floridě. Místa natáčení jsou autentická. Žena na nich v letech 1989 až 1990 své otřesné činy opravdu páchala.

Charlize Theronová za její ztvárnění získala Oscara za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Aby pronikla do mentality vražedkyně, o níž byly natočeny dva dokumenty, sama s ní hovořila.

Monster, USA, 2003, 104 min., režie: Patty Jenkinsová, hrají:  Bruce Dern, Christina Ricci, Charlize Theronová ...

Spoutaná

Italské filmové drama vypráví příběh mladé ženy Shandurai, která je nucena opustit Afriku, protože se její manžel stal politickým vězněm. Začne v Římě studovat medicínu a stará se o vilu pana Kinskyho, pianisty a skladatele. Mladá žena bydlí v jednom pokoji romantické římské vily a po čase ji majitel začne zaplavovat květinami a dárky. Udělal by pro ni cokoliv. Ona však touží po jediném - aby byl její manžel znovu na svobodě.

Besieged, Itálie/UK, 1998, 92min., režie: Bernardo Bertolucci, hrají: Thandie Newtonová, David Thewlis...

SWAT: Jednotka v ohrožení

SWAT je speciální jednotka nasazovaná do riskantních akcí a proti teroristům. Před šesti lety nedokázal námořní důstojník Luc Remmy ruské mafii zabránit před krádeží nukleární hlavice z utajeného lodního nákladu. Teď se stal kapitánem zvláštní jednotky SWAT v Los Angeles a musí se postarat o to, aby se nebezpečná zbraň nedostala do rukou teroristů a mocného zločince Phillipa Changa. Navíc musí obhájit před veřejností své riskantní praktiky, vyrovnat se se smrtí svého kolegy a zachránit ze zajetí svou ženu, špičkovou lékařku.

SWAT, USA, 2003, 113 min., režie: Carribou Seto, hrají: Rebecca Ferratti,  Oliver Gruner, Gerald Okamura... 

Lovci myšlenek

Americký thriller nás zavádí na opuštěný ostrov, kde podstupují členové FBI tréninkový program sloužící pro oddělení psychologické analýzy s názvem "Lovci myšlenek". Výcvik je zhacen v okamžiku, kdy se zjistí, že jeden z nich je sériový vrah. Podaří se zbytku týmu včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády?

USA, 2004, 102 min., režie: Renny Harlin, hrají: Val Kilmer, Jonny Lee Miller, Christian Slater...