"Nesmírně se těším, film je blízký mému srdci humorem i poetikou a jsem rád, že se na něm budou podílet herci, s nimiž jsme na jedné vlně," řekl novinářům před natáčením Vachler.

Doblba! je vánoční komedie, která se odehrává v rozvětvené rodině Mukových, jimž krátce před vánocemi spadne do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí...

Titulní roli ztvární Jaroslav Dušek, bude hrát Karla Muka, jednoduchého chlapíka s jednoduchými sny. Otce mu bude hrát  jeho skutečný otec Vlasta Dušek.

"Byl to můj nápad," přiznal Jaroslav Dušek. "Mluvili jsme o té roli s Petrem Vachlerem a já mu říkal, ať zkusí mýho tátu, protože jsem byl přesvědčen, že se na tu roli nejlépe hodí. Když jsem tátu posílal na konkurz, nevěděl, že ta role je tak velká, tak šel - a byl opravdu ze všech nejlepší," řekl.

V dalších rolích uvidíme Petra Čtvrtníčka, Lenku Krobotovou, Věru Křesadlovou či Tomáše Hanáka. Natáčet se bude v Praze a na Šumavě, premiéra je plánována na podzim.