Morávek se soustředil na hlavní postavu, což je patrné i pozměněných názvů představení Raskolnikov - jeho zločin a jeho trest, Kníže Myškin je idiot  a Běsi - Stavrogin je ďábel

Zločinu a trestu dominuje výkon Petra Jeništy. Knížete Myškina hraje Pavel Liška a Stavrogina Jan Budař dobře známý z filmu Nuda v Brně i z Najbrtova snímku Mistři. Jednotící prvkem je také strohá scéna Jana Štěpánka, která se s nepatrnými obměnami objevuje ve všech třech inscenacích.

Morávek uspěl v divadle i ve filmu

Vladimír Morávek je jedním z nejosobitějších tuzemských divadelních režisérů, který přispěl k vynikající reputaci hradeckého Klicperova divadla. Nastudoval v něm tři Čechovovy hry, které divadlo pod názvem Čechov Čechům uvádělo výjimečně i v jednom dni za sebou. Morávkův návrat do Husy na provázku znamenal velkou vzpruhu pro divadlo, jež v posledních letech jen vzpomínalo na slavnější doby.

Morávek loni uspěl i ve filmu, když jeho debut Nuda v Brně získal  loni pět Českých lvů, přičemž dva dostal on - za režii a scénář.

Každé představení bude v Arše uvedeno dvakrát. Jsou řazena ve stejném pořadí, v jakém je Vladimír Morávek v Brně nastudoval a v jakém je napsal i Dostojevskij. První cyklus začíná 12. ledna a druhý 15. ledna.