Mladá autorka románu Shangai Baby osmadvacetiletá Wei Hui má za sebou zajímavou minulost, která se na tématech jejího románu i dřívějších povídek jistě projevila významnou měrou. Tři roky svého dětství strávila v klášteře, který následně okupovala armáda. Prošla i povinnou službou v armádě na vojenském cvičení. Po ukončení služby se vrátila na prestižní šanghajskou univerzitu Fu-tan a studovala literaturu, již tenkrát ve svých povídkách vykreslovala změny v sexuálním chování mladých Číňanů.

Když se její v pořadí čtvrtý román objevil na trhu v Číně, prodalo se ho více než 80 tisíc výtisků. Po šestém vydání byla kniha v květnu 2000 zakázána. Výtisky byly páleny. Nicméně úspěchu této knihy to nezabránilo. Práva na vydání se prodala do 19 zemí. Například v Japonsku se prodalo více než 200 tisíc výtisků. Autorka nyní žije střídavě v Šanghaji a New Yorku a dokončila další román.

Hlavní postavou románu Shanghai Baby je dívka Coco, která váhá mezi láskou k umělci závislému na drogách a k Němci, kterého ve svých erotických fantaziích obléká do nacistické uniformy. "Šanghaj je ženské město, citlivé a vlhké. Coco je bohatá a přitažlivá žena, jakou si přeje každý muž," prohlašovala nonšalantně Wei Hui.

Román Shanghai Baby byl v roce 2000 prvním dílem nové generace spisovatelek narozených v sedmdesátých letech, které vyrůstaly v zemi léčící se z ran kulturní revoluce.