Téměř každý se podle potřeb scenáristky Evy Papouškové k nepoznání měnil. Což je u filmů, inscenací či literatury zhusta kritizováno jako v lepším případě berlička, v horším schválnost.

Jenže televizní seriál funguje jinak. Zvědavost, co se zase stane, přivádí diváky týden co týden k obrazovce, a to je u produktu televizní zábavy logicky hlavní. Proto lze Pojišťovnu  štěstí přijmout jako dobré řemeslo, přesně naplněný záměr.

Proteklo tu hodně slz smutku i radosti, ústřední milostná zápletka inspirovala k debatám v tramvaji, v práci i doma, neboť On byl sice ženatý, ale manželka příšerná, a Ona prožila tolik ran osudu, že jí (snad) i největší žárlivky u televize odpustily.

Rodinné vztahy střídaly pracovní problémy, povodně ničily a děly se podvody, takže ani současnost nepřišla zkrátka.

Neuzavřený konec

Jedna ze "zaručených" informací, které provázely závěr seriálu, vyhrožovala, že darebák Zbyněk zabije dobráka Harryho. Bylo by to peklo, ale stát se to mohlo. Naštěstí jediný mrtvý byl na konci vánoční kapr a dva hlavní hrdinové se dokonce snad vezmou.

Milióny diváků si v neděli večer oddechly, ale hned vzápětí se vynořily pochybnosti: zásnubní prsten ještě nemusí znamenat svatbu a Anna se sice k Tomášovi přivinula, ale neodpověděla.

Podobně uzavřené - neuzavřené jsou i osudy ostatních hrdinů seriálu, jehož další díly se již píší. Je zřejmé, že zadání pro Pojišťovnu počítalo s úspěchem a tedy možnostmi pokračovat aniž bylo třeba zmrtvýchvstání, ale kdyby to nevyšlo, mohlo se i skončit. Ale vyšlo to.

Herci známí i méně známí

V hereckém obsazení dal zkušený režisér Jiří Adamec šikovně příležitost méně známým hercům v hlavních rolích (Antalová, Etzler, Bareš) - aniž by opominul neselhávající herecké  stálice (Bohdalová, Jirásková, Nárožný). A přikoval k televizi i patnáctileté slečny, když jejich srdcím předhodil sice již zkušeného, ale do té doby nikterak hvězdného Vojtu Kotka.

Pojišťovna štěstí tedy uzavřela první řadu tím nejlepším způsobem, jaký se může televizi podařit: už teď se diváci mohou dohadovat, co asi čeká paní Kekulovou na návštěvě u syna v Americe, jestli už dá Zbyněk Zuzaně a Harrymu konečně pokoj, jestli se z "toho" Olga přece jen nedostane, co teď udělá Dagmar - a co děti?