"Ke coververzím jsem vždy tíhnul, ale zpívali jsme je hlavně česky," řekl Právu Robert Křesťan. "Na desku jsem vybral písničky, ke kterým jsem mívával hluboký vztah před dvaceti až třiceti lety, ale nikdy jsem se nedostal k tomu, abych je nahrál. Pádným důvodem k realizaci desky jsou i naše cesty do zahraničí, především do Spojených států. Chápeme ji jako svou prezentaci."

Na kolekci jsou nahrávky od Boba Dylana, Marka Knopflera, Toma Waitse, Krise Kristoffersona či Jima Fogertyho. Dalších asi deset písniček, které měl Křesťan rád, se na album nedostalo. Většinou pocházejí od stejných autorů.

"Na desce je jediná skladba, kterou bych chtěl přetextovat do češtiny, Dylanova Ring Them Bells. Přestože jí prochází téma víry, ke které velký vztah nemám, je filozoficky nesmírně hluboká a má na mě silný dopad," vysvětluje Křesťan.

K instrumentaci každé skladby přistupovala Druhá tráva individuálně. U některých se snažila od originálů odklonit a najít vlastní cestu, jindy zase zachovávala původní aranže.

"Pokud jde o zpěv, nemohu popřít vliv některých originálů. Slyšet to je zejména v Hold On od Toma Waitse. Nepodřizoval jsem se jeho hlasu, ale nějak mě přitahoval," přiznává Křesťan.

Skupina Druhá tráva hraje od začátku roku v nové sestavě a jejím záměrem je prezentovat novinku především ve Spojených státech, kde ji tamní bluegrassové publikum dobře přijalo. Na čerstvou desku původních písní ovšem myslí také. Dočkat bychom se měli již příští rok.