Posledních pět let jste nevydal žádnou desku. Proč jste čekal tak dlouho?

Ono to možná vypadá, že se nic nedělo, ale já celou tu dobu pracoval a točil. Pauzu jsem si dal jenom rok, abych se z toho nezbláznil. Jinak jsem začal práci na čtyřech albech. Dopisy z květin je první z nich, další vyjdou v rychlejším sledu.

Kromě toho se změnil svět. To, co je nyní potřeba v písničkách říct, je něco jiného než před pěti lety. Musel jsem si to srovnat v hlavě, protože nechci být za hlupáka. Víc to ale bude vidět až na dalších deskách.

Souhlasíte s tím, že deska Dopisy z květin je především hudební a zvuková přehlídka?

Dá se říct, že ano. Napsali jsme spoustu muziky a já nakonec musel přepsat všechny texty, aby se na desku vůbec vešly. Začali jsme točit loni na jaře a pořád jsme s nahrávkou dělali nějaké kejkle. Podílela se na tom celá kapela, není to záležitost jednoho člověka.

Neměl jste jako výrazná osobnost s takovou demokracií problémy?

Naopak. Už na předešlé desce se kluci dost podepsali. Rozdíl ovšem byl ten, že nyní jsem s nimi na jejich příspěvcích víc spolupracoval. S demokracií nemám problém. Jsem rád, když kapela funguje jako celek. Mám asi přirozenou autoritu, ale pravda je taková, že to, že stojím vpředu, je spíš z nouze ctnost. Kdyby to zvládal někdo jiný, budu dělat velice rád "dvojku". Řekl bych, že jsem lepší dvojka než jednička.

Dopisy z květin je dosud vaše nejpestřejší album. Neměli jste při jeho realizaci někdy pocit, že některé hudební vlivy na úkor dalších nedoceňujete?

K hudebnímu křížení musí člověk dozrát a musí mít dost drzosti. Každého napadají různé úlety, ale nám šlo o to, aby to nebyl jenom úlet. Možná někdo řekne, že je to až moc přepestrá deska. Snažili jsme se ale, aby držela pohromadě. Třeba si nakonec i já za půl roku řeknu, že jsme to přehnali. Teď jsem rád, že naše kapela nedělá jenom to, co je vyzkoušené.