V sobotu večer se Žilková objeví v hlavním večerním pořadu České televize. Spolu s Martinem Stropnickým bude uvádět přímý přenos z předávání cen Atlet roku. Nově se však moderování Žilkové na jiné televizi nelíbí a stalo se jedním z důvodů ukončení interní smlouvy.

"S Veronikou Žilkovou má Nova několik druhů smluv. Externí na dramaturgii, scénář a herecký výkon pořadu Tele Tele, dramaturgii KU-KU atd. Vedle těchto smluv má Nova s paní Žilkovou od letošního jara uzavřenu i interní konzultantskou smlouvu na dobu určitou, její platnost končí letošního 31. prosince. A jenom tuto jednu interní smlouvu se Nova rozhodla neprodloužit," sdělila v pátek na dotaz Práva programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová.

Důvodem ukončení interní smlouvy je přitáhnout Žilkovou k práci jen na Nově. "Jednak chceme, aby se Veronika Žilková naplno věnovala svým pořadům, jednak opravdu nemáme rádi, když interní zaměstnanci porušují dané zvyklosti. Patří totiž k nepsaným pravidlům, že interní zaměstnanci naší televize nespolupracují s jinými stanicemi. Moderování Atleta roku je jasným porušením těchto zásad. To však neznamená, že s paní Žilkovou přerušujeme spolupráci na našich oblíbených pořadech," dodala Šmuclerová.

Žilkové zřejmě nepřidalo i to, že se koncem října objevila v publiku při předávání TV cen Elsa, o kterých Nova předem prohlásila, že je kvůli nejasnostem ve stanovených kategoriích bojkotuje. Žilková přišla, protože Tele Tele bylo nominováno, cenu však pořad nezískal. Přímý přenos Elsy přenášela ČT.