Zpěvák a kytarista Jindra Polák ze skupiny Jelen ke vzniku písně říká: „Je to příběh kluka z truhlářské rodiny, který se snaží najít svou cestu životem a taky ke svému tátovi. Inspirovalo mě k tomu setkání v irské hospůdce před lety v Dublinu, kde mi jeden starý pán vyprávěl, jak za války utekl z tátovy truhlárny a dal se k letectvu. Bavil jsem se o tom nedávno v dodávce s naším akordeonistou Jankem a ukázalo se, že jeho táta je také truhlář a mě napadl refrén. Nedalo mi to spát a do rána byl text celý.“

Za videoklipem stojí režisér a raper Jonáš „Lipo“ Červinka, který se skupinou Jelen natáčel již předešlé videoklipy Klidná jako voda či Nebe nad Prahou.

Skupoina Jelen při natáčení nového klipu.

Skupina Jelen při natáčení nového klipu

FOTO: Radek Kudláček

„Jelen je hudební těleso, jehož členové jsou si celkově hodně blízko. Tato energie se pak pozitivně přenáší na posluchače. Tedy i na mě. Proto jsem se snažil být s kamerou kapele možná co nejblíž. Poukázat tak na život skupiny na cestách, který k tomu všemu neodmyslitelně patří. Ten je pak protipólem druhé části videoklipu, která je návratem domů. Radostnou oslavou v kruhu nejbližších," popisuje režisér a autor scénáře Červinka.

Na nedělní koncert na pražském Střeleckém ostrově skupina Jelen pozvala i několik svých hudebních přátel. Program začne v 17 hodin a představí se Kateřina Marie Tichá, Debbi a David Stypka.