"Důvody, proč reprizujeme seriál tak brzy, jsou dva. Za prvé nás k opakování vedl velký divácký ohlas na předchozí uvedení a za druhé nám ČT poskytla krátkou licenční dobu na vysílání reprízy," vysvětlil programový ředitel Primy Miloš Zahradník na úterní tiskové konference televize znovuzařazení seriálu.

Další seriál z předlistopadové produkce ČT, který Prima vysílá od středy 2. dubna v 19.55 je Druhý dech z vesnického prostředí jednoho zemědělského družstva s J. Abrhámem, V. Kratinou, K. Fialovou I., Chýlkovou a dalšími herci.

"Já to vnímám jako retro, jako zábavu. Je to o době, kterou nelze vymazat. Filmy a seriály, jež se v té době natáčely, byly populární. Nevidím důvod, proč je jakákoliv televize. veřejnoprávní či komerční, neměla vysílat, odpověděl ředitel Primy Martin Dvořák na dotaz, zda se nebojí, že Prima uváděním "normalizačních seriálů" získá přívlastek "socialistická televize".

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila v úterý odpoledne jednání o prodloužení platnosti licence televize Prima o dalších dvanáct let, tedy do 28. června 2018.