"Natáčení v Karlových Varech je naplánované od 19. ledna," uvedl produkční supervizor společnosti Stillking Films s. r. o. Paul Pav s tím, že filmovat se bude v západočeských lázní zhruba jeden měsíc.

"Z toho je vidět, že většina filmu se bude odehrávat právě v Karlových Varech," podotkl Pav, podle kterého filmaři nevyužijí pouze vhodných exteriérů a interiérů v Karlových Varech, jako tomu bylo při natáčení jiných filmových šlágrů v minulosti. "Karlovy Vary budou ve filmu vystupovat jako Karlovy Vary," dodal.

Natáčení filmu začíná už v pondělí příští týden v americkém New Orleansu. "Pak se stěhujeme do rakouského Insbrucku a na závěr do Karlových Varů," vysvětloval zástupce produkční společnosti.

Veselohra o prodavačce

Film Poslední dovolená je podle něj veselohrou o mladé prodavačce z obchodního domu v New Orleansu, která celý život šetří, aby si jednou pořádně užila. Pak ale onemocní a lékaři jí oznámí, že jí zbývají poslední tři týdny života. Rozhodne se proto vybrat úspory a odcestovat na poslední dovolenou do Karlových Varů do hotelu, jehož ředitele Depardieua miluje.  "Zná jej z vystupování hotelového televizního kanálu," vysvětlil Pav.

"Celý příběh dopadne dobře, protože se hlavní hrdinka, kterou můžete znát například z role strážné v muzikálu Chicago, zázračně uzdraví," dodal Pav. Podle něj bude film natáčet honkongský režisér Wayn Wang. 

Vary nejsou okoukané

Autoři filmu se prý dopředu rozhodli pro natáčení v České republice. "Nechtěli jsme ale natáčet v Praze, protože ta je už dost okoukaná," vysvětloval Pav. "Proto jsme se vydali po republice. Do Karlových Varů jsme přijeli navečer a jakmile režisér uviděl nasvícený Grandhotel Pupp, řekl: To je ono místo - a bylo rozhodnuto," popisoval Pav, podle kterého ve filmu dostane pozadí hotelu jinou podobu. "Hory za ním budou větší," poznamenal.

Film má přijít na čtyřicet miliónů dolarů, tedy na asi 1,12 miliardy korun.