Forbes spočítal, že Deppovy filmy letos v první polovině roku přinesly přibližně jen 2,8 dolaru za každý dolar, který dostal on osobně. A to včetně Alenky v říši divů: Za zrcadlem, která se měla stát trhákem, ale nestala.

Ani herec Will Smith není žádným oblíbencem hollywoodských účetních. Za každý dolar jeho honoráře se v celkových výdělcích ocitlo ve stejném období asi pět dolarů. Podobně je na tom Channing Tatum, který přináší studiu asi šest dolarů za každý dolar honoráře.

Channing Tatum ve filmu Jupiter vychází

Channing Tatum ve filmu Jupiter vychází.

FOTO: Warner Bros

Do statistiky za první polovinu roku se počítají jen filmy, kde měl být herec hlavní hvězdou, neberou se v potaz animované postavičky, které daboval, nebo malé roličky. Od celkových světových tržeb pak magazín odečítá přibližný rozpočet filmu, a tak zhruba určí výdělek.

Svůdná Emma Stoneová

Svůdná Emma Stoneová

FOTO: Warner Bros

To, že Johnny Depp teď jako jediný dostává více než třetinu peněz z celkových tržeb, je nestandardní, ale nejde o rekord. Minulý rok měly jeho filmy dokonce vydělat jen 1,2 dolaru za každý dolar, který dostal. Jeden herec tak inkasoval téměř všechno, co film vydělal.

Naopak existují také „levné“ filmové hvězdy (levné relativně, ne v absolutních číslech). Vyplatí se obsazovat herce, jako jsou Chris Evans, Emma Stoneová, Mila Kunisová a překvapivě i Scarlett Johanssonová.