Nový ročník vzniká už s novým vedením. Po odchodu Dany Kalinové, dosavadní dlouholeté ředitelky s. r. o. Svět knihy, která veletrh organizuje, rozhodlo vedení svazu, že jednatelem společnosti bude Radovan Auer. Po deset let byl tajemníkem poroty MFF Karlovy Vary, působil ve společnosti Media Pro Pictures, patřící do mediální skupiny CME, která vlastnila televizi Nova.

Auer zastával rovněž pozici ředitele marketingu a komunikace společnosti Plzeň 2015, evropské město kultury. Do funkce nastoupil k 1. září, výběrové řízení se konalo na jaře.

Součástí veletrhu, který nebude mít čestného hosta, zůstane literární festival. „Pro letošek jej rámují tři témata,“ přiblížil Auer. Prvním je Genius loci v literatuře s podtitulem ‚Město v hlavní roli‘, což dává prostor pro prezentaci Prahy i dalších měst literatury z celého světa.

Dalším tématem je Kniha jako objekt. „Chceme upozornit, že díky staleté tradici mají české knihy nadstandardní grafické a tiskové zpracování,“ řekl. Třetím tématem jsou pak audioknihy.