Thom Artway: Hedgehog

Nová alba

FOTO: Warner Music

Český písničkář Thom Artway představuje své první album. Charakterizují ho vyzrálý pěvecký projev, velmi citlivě vystavěné písně, schopnost souznět se smutkem, instrumentální zručnost i technická kvalita. V jedné písničce zpívá Markéta Irglová.

Passenger: Young As The Morning, Old As The Sea

Nová alba

FOTO: Netwerk

Britský písničkář se v České republice letos objevil hned dvakrát, naposledy na prahu října v pražské Lucerně. Nové písničky na již sedmém studiovém albu se nesou v duchu indie folku, přičemž občas přepadají až na území popu. Velmi výrazný a osobitý je zpěvákův hlas.

Holden: Střepy v postelích

Nová alba

FOTO: Championship Music

Jmenovali se Holden Caulfield a jsou z Prahy. Nyní název zkrátili a rozhodli se nahrát album, na němž skladby opatřili českými texty. V jedné skladbě hostuje Žofie Dařbujánová z Mydy Rabycad. Kapela vyrazí na turné spolu s Mandrage.

Craig David: Following My Intuition

Nová alba

FOTO: Sony Music

Příznivci Craiga Davida museli na šesté studiové album čekat plných šest let. Novinka se nese v duchu garážové taneční hudby, umělec na ní nabízí čtrnáct kompozic, které jsou charakteristické svou svěžestí a vyzrálostí.

Karel Gott: 40 slavíků

Nová alba

FOTO: Supraphon

Na světě je komplet dvou CD, která mapují úspěch Karla Gotta v anketě popularity. Ke čtyřem desítkám písní, jež popisují „slavičí“ roky, jsou přidány dva bonusy, skladby Země vstává a Perfektní den autorů Michala Davida a Lou Fanánka Hagena, respektive Jaroslava Machka.

Bon Iver: 22, A Million

Nová alba

FOTO: Jagiaguwar

Nové album americké skupiny Bon Iver se nese v duchu hravých názvů písniček a také indie folkových postupů. Kapela tedy navazuje na styl a hudební řeč, které jí zaručily dobrou pozici na scéně.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: